Sport w szkole Wydarzenia

Podsumowanie I edycji zawodów lekkoatletycznych

I połowa roku szkolnego 2015/2016 obfitowała w szereg zawodów lekkoatletycznych. Uczniowie Zespołu Szkół nr 6 chętnie brali udział w różnych konkurencjach, m.in. biegi przełajowe, sztafety, skok w dal czy pchnięcie kulą. Największą reprezentację stanowili biegacze.
Uczniowie sześć razy byli przedstawicielami naszej szkoły na zawodach. Pierwsze z nich odbyły się 18 września 2015 r. Była to Miejska Liga Lekkoatletyczna, która odbyła się na obiekcie sportowym przy Zespole Szkół nr 1. Zawodnicy konkurowali ze sobą w wielu dyscyplinach. Najlepiej poszło dziewczętom z naszej szkoły, które pokonały konkurencje i wygrały zawody. Dzięki temu zakwalifikowały się do etapu rejonowego. Chłopcy również walczyli dzielnie zajmując IV miejsce. Zawody rejonowe odbyły się 1 października 2015 r w Wodzisławiu Śląskim. Zawodniczki ZS 6 podjęły walkę w tych samych dyscyplinach co na etapie miejskim, konkurując ze szkołami z Wodzisławia Śląskiego, Rydłutów i Jastrzębia-Zdroju. Dziewczyny zajęły II miejsce.
Kolejne zawody odbyły się 12 października. Był to miejski etap sztafetowych biegów przełajowych. Pomimo niesprzyjającej pogody uczniowie ZS 6 stawili się na starcie i pobiegli po jak najlepsze miejsca. Dziewczyny zajęły I miejsce tym samym kwalifikując się do etapu rejonowego, chłopcy zdobyli III lokatę.
Kilka dni poźniej, tj. 20 października odbył się pierwszy bieg VI Edycji Grand Prix Młodzieżowej Ligi Biegowej pt. „Witaj Szkoło”. Zawody miały miejsce na stadionie sportowym w Jastrzębiu-Zdroju. I miejsce wśród dziewcząt zajęła Joanna Paraluk z klasy I b, a III miejsce Oliwia Dziki z klasy II b. II miejsce wśród chłopców zajął Jarek Borgiel z klasy III td. Pozostała część zawodników również przysłużyła się do ogólnej klasyfikacji zbierając cenne punkty dla szkoły.
23 października na obiekcie sportowym „Balaton” w Wodzisławiu-Śląskim odbył się rejonowy etap sztafetowych biegów przełajowych. Zawodniczki z ZS 6 po zmaganiu się z przeciwniczkami oraz własnymi słabościami zajęły II miejsce.
Ostatnimi w tym półroczu zawodami był drugi bieg z cyklu Grand Prix Młodzieżowej Ligi Biegowej pt. „XI Bieg Niepodległości”. Bieg odbył się 10 listopada 2015 na stadionie w Jastrzębiu-Zdroju. Uczniowie ZS 6 świetnie poradzili sobie z przeciwnikami oraz niesprzyjającą aurą zajmując kilka bardzo dobrych miejsc w czołówce stawki. Po zsumowaniu punktów reprezentantów ZS 6 okazało się, że nasza szkoła wygrała w klasyfikacji drużynowej.
Mamy nadzieję, że wszystkie osiągnięcia uczniów ZS 6 z I półrocza zmobilizują nas do osiągnięcia takich samych lub jeszcze lepszych wyników sportowych w przyszłości.

Marta Janecka
foto Lidia Gajdzik