Wydarzenia

PODSUMOWANIE XXVII MIĘDZYNARODOWEJ WYMIANY

Jaki jest najlepszy sposób na ożywienie niesamowitych wspomnień z wyprawy do Francji czy na Litwę? Oczywiście, że spotkanie z ludźmi, którzy towarzyszyli nam
na każdym etapie międzynarodowej  przygody. Dlatego 14 listopada  gościliśmy czeskich uczniów-współuczestników  wymiany z zaprzyjaźnionej szkoły w Karwinie wraz
z nauczycielką Radką Drabovą, pasjonatką wymiany i panem dyrektorem Bohumilem Vevodą. Odwiedzili nas także  przedstawiciele partnerskiej szkoły z Hawirzowa. Dzień ten rozpoczęliśmy od pokazania naszym czeskim kolegom najciekawszych zakamarków szkoły im. Króla Jana III Sobieskiego. Poranek przebiegł w beztroskiej atmosferze na licznych rozmowach i śmiechach. Następnie przeszliśmy do wspominania chwil, które połączyły nas na zawsze, czyli naszych wspólnych wypraw. Uczestnicy wymiany   z naszej szkoły przygotowali spotkanie na auli szkolnej, które pozwoliło innym uczniom poznać poszczególne etapy wymiany. Zaproszeni goście oraz uczniowie Sobieskiego  obejrzeli wiele zdjęć i filmików, które sprawiły, że chociaż na chwilę mogliśmy wrócić na Litwę, do Francji czy Warszawy. Całość uświetniły występy uczennic naszej szkoły – Pauliny Goranov i Natalii Matuszewskiej. Akademia podsumowująca  XXVII międzynarodową wymianę zakończyła się muzycznym akcentem w postaci karaoke. Uczestnicy spotkania mogli popisać się umiejętnościami wokalnymi lub tanecznymi, bo jak wiadomo śpiewać każdy może. Po spotkaniu na auli nasi czescy koledzy udali się na poczęstunek, po którym odbyły się zawody sportowe. Uczniowie naszej szkoły zmierzyli się z uczniami szkoły z Hawirzowa, a uczestnicy wymiany z Karwiny dzień zakończyli wizytą  u dyrektora szkoły.

Podsumowanie wymiany okazało się strzałem w dziesiątkę, każdy z nas doskonale się bawił wspominając wyprawę na Litwę i do Francji z przystankiem w Warszawie,  a uczniowie którzy nie uczestniczyli w wymianie  przekonali  się, że wymiana to naprawdę fajna przygoda. Uczniów Sobieskiego, którzy chcieliby dołączyć do „ekipy z wymiany”, zapraszamy do p. Honoraty Stelmaszczyk-Stawowy, która prowadzi zapisy na kolejną wymianę z Francją oczywiście we współpracy z naszymi przyjaciółmi ze szkoły w Karwinie. Oprócz wspaniałych wspomnień gwarantujemy również przyjaźnie, które mogą okazać się tymi na całe życie!

Dagmara Kupczak i Weronika Kubiak