Sport w szkole Wydarzenia

Polsko-czeska jazda konna

Dnia 22.05.2013 r. odbyła się wycieczka polsko-czeska do klubu jeździeckiego Equi Verso. O godzinie 9.00 grupa czeska (18 uczniów i 2 opiekunów) przybyła do naszej szkoły. Tam czekali na nich nasi uczniowie (11 uczniów i 3 opiekunów). Wspólną wyprawę rozpoczęło 15 minutowe spotkanie, podczas którego omówiono plan wycieczki, po którym uczestnicy udali się do autokaru i wyruszyli na wyprawę. Zgodnie z planem dotarliśmy na miejsce o godzinie 10.00.

Wycieczka rozpoczęła się krótkim wykładem na temat jazdy konnej i bezpieczeństwa na terenie ośrodku jeździeckiego. Po krótkim wykładzie przeszliśmy do zwiedzania ośrodka, podczas którego każdy z uczestników mógł spróbować pojeździć konno. Po zwiedzaniu odbyło się pieczenie kiełbasek przy ognisku. Podczas spożywania posiłku na parkurze miał miejsce pokaz jazdy konnej w kategorii ujeżdżenia. Następnie po wspólnym posiłku i obejrzeniu pokazu przeszliśmy do rozgrywek sportowych. Odbyły się rozgrywki w konkurencjach: tor przeszkód, potęga skoku, turniej piłki nożnej oraz mecz plażówki. W rozgrywkach brali udział również nauczyciele. Po udanych i wyczerpujących rozgrywkach udaliśmy się do autokaru. Z miejsca w stronę szkoły wyruszyliśmy o godzinie 13.30. Na miejsce dotarliśmy cali i zdrowi 20 minut później.

W drodze powrotnej każdy z nas był wyczerpany i uśmiechnięty. Po wyjściu z autokaru pożegnaliśmy naszych  gości z Czech po czym wróciliśmy do naszych domów. Wycieczka była udana, pogoda dopisała i mam nadzieje, że odwiedzimy jeszcze nie raz to miejsce.

tekst: Patrycja Wierzbicka

[nggallery id=137]