Wydarzenia

„Pomarańczowy Mikołaj” w „Sobieskim”

O tym, że na prezenty mikołajkowe nigdy nie jest za późno, przekonali się uczniowie Naszej szkoły, do której co prawda nie przez komin, ale przez drzwi wejściowe zawitała absolwentka „Sobieskiego” p. Paulina Pawliczek, organizatorka meczów Jastrzębskiego Węgla, razem z trzema ponad dwumetrowymi prezentami – gwiazdami Polskiej Ligi Siatkówki. Maciej Muzaj, Lukas Kampa oraz Scott Touzinsky, bo o nich tu mowa, odwiedzili Nas w środowe przedpołudnie .Dzięki inicjatorce spotkania – p. Paulinie, oraz trójce nauczycieli, p. Magdalenie Krosny, p. Piotrowi Krosnemu oraz p. Wojciechowi Warchałowi, którzy zadbali ze strony szkoły o profesjonalne przygotowanie całego przedsięwzięcia, udało się zorganizować dla wszystkich uczniów wyjątkową niespodziankę. W myśl zasady, że „razem możemy więcej” udało się połączyć realizowany przez JW klub Programu Promocji Siatkówki z popularyzacją idei sportowego trybu życia wśród młodzieży z Jastrzębia-Zdroju i okolic. Dodatkowo postać pani Pawliczek była okazją do przekonania się, jak ważne w odniesieniu sukcesów zawodowych jest opanowanie języków obcych, których to nauka jest jednym z priorytetów Naszej szkoły. Pierwsza część środowej imprezy poświęcona była przybliżeniu sylwetek jastrzębskich siatkarzy.Była to świetna okazja do rozmowy, zadawania pytań, a przede wszystkim poznawania „od kuchni” życia profesjonalnego sportowca. O 10.35 odbyło się prowadzone w języku niemieckim spotkanie z głównym rozgrywającym Jastrzębskiego Węgla, oraz wielokrotnym reprezentantem Niemiec, p. Lukasem Kampą. W wypełnionej po brzegi auli Nasz gość odpowiadał na liczne pytania „Sobieszczaków” oraz – ku swojemu zaskoczeniu – zmierzył się z zadaniem maturalnym z … języka niemieckiego, całkiem nieźle sobie swoją drogą radząc. Najodważniejsi uczniowie natomiast sprawdzili za pomocą telefonów swoją wiedzę o Naszym klubie oraz Naszym gościu. Dla trójki najlepszych czekały gadżety związane z Jastrzębskim Węglem.W tym samym czasie, piętro wyżej, w sali 207 p. Scott Touzinsky został wzięty przez Naszych uczniów w krzyżowy ogień pytań. Ten niecodzienny wywiad na tle wielkiej amerykańskiej flagi odbywał się oczywiście w języku angielskim, którego poziomem Nasz gość był wręcz zachwycony. Pytaniom o życie prywatne, zawodowe, ale także o tematy polityczne nie było końca i dopiero dzwonek na przerwę zaprosił na kolejną część akcji „Pomarańczowy Mikołaj”.Na sali gimnastycznej już bowiem trwała od godziny intensywna rozgrzewka pod okiem p. Macieja Muzaja, najbardziej obiecującego atakującego w Polsce. Nasza młodzież mogła się na własnej skórze przekonać, jak ważna jest odpowiednia rozgrzewka przed mniejszym oraz większym wysiłkiem sportowym.

Drugą częścią spotkania był pokazowy mecz siatkówki rozegrany przez drużyny, któreoprócz Naszej absolwentki p. Pauliny oraz trójki siatkarzy miały w swoim składzie nauczycieli uczniów „Sobieskiego”. Była to świetna okazja do zabawy pod siatką, a także zrobienia pomeczowego pamiątkowego zdjęcia grupowego, niezliczonych selfie oraz zdobycia autografów, które Nasi goście rozdawali z uśmiechem i cierpliwością, czym zdobyli serca gospodarzy. Akcję „Pomarańczowy Mikołaj” zakończyło oficjalne spotkanie w gabinecie Dyrektora Szkoły.Pan Jerzy Maduzia przyjął z rąk Naszych gości oryginalną koszulkę klubową razem z ich autografami, wręczając im w zamian upominki z wizerunkiem „Sobieskiego”. Przy symbolicznej kawie i kawałku ciasta była to także okazja do rozmowy o dalszej współpracy między najbardziej utytułowaną i popularną placówką oświatową w okolicy, a największym klubem sportowym w Naszym regionie. Informacja o tym wydarzeniu pojawiła się w wielu lokalnych mediach, co dodatkowo wpłynęło na pozytywną promocję wizerunku zarówno Jastrzębskiego Węgla, jak i Zespołu Szkół Nr 6.

aut. Wojciech Warchał

Organizatorzy – państwo Magdalena i Piotr Krosny oraz p. Wojciech Warchał pragną gorąco podziękować za nieocenioną pomoc:

– paniom Bożenie Rejszel oraz Krystynie Galant (organizacja spotkań językowych)

– perfekcyjnie prowadzącym spotkanie na auli Adriannie Puzoń oraz Martinowi Różańskiemu,

– Krzysztofowi Olszokowi (2in) oraz Jackowi Orszulikowi (1me) za nienaganną obsługę techniczną,

oraz fotografowi Jakubowi Krzyżanowskiemu (2c) – za profesjonalną dokumentację imprezy.

O wydarzeniu pisano również w lokalnych mediach:

http://jas24info.pl/nowosci/pomaranczowy-mikolaj/

Pomarańczowi z wizytą w szkole. Lukasa Kampę czekała…matura z niemieckiego!

JasNet

JastrzebieOnline.pl

oraz na facebookowym profilu JW:

https://www.facebook.com/KlubJW/

 

Dodaj komentarz