Archiwum Wiadomości

Pomóż przygotować Szlachetną Paczkę Sobieszczaków

“Człowiek jest wielki nie przez to, co ma; nie przez to, czym jest; lecz przez to, czym dzieli się z innymi” [Jan Paweł II]
Tradycyjnie już, również w tym roku organizujemy szlachetną paczkę. W tym roku kiedy pracujemy zdalnie jest nam trudniej ale rodzin potrzebujących ze względu na sytuację w kraju przybywa dlatego mimo sytuacji chcemy wziąć udział w akcji i mamy nadzieję że się uda, że zaangażujecie się tak jak zawsze.

(Opis rodziny i potrzeby rodziny poniżej)
Apelujemy do wszystkich klas i wychowawców oraz rodziców, absolwentów aby włączyli się i pomogli nam skompeltować paczkę do 10 grudnia.
Bardzo proszę, żeby przewodniczący klas zgłosili się do p. Adrianny Karwowskiej -Poleszak ( librus, teamsy, fb) i zadeklarowali co jako klasa mogą przynieść, zakupić. Pozwoli nam to lepiej się zorganizować. Bardzo zależy nam żeby zaangażowały się wszystkie klasy, bo cel jest szczytny.
Można też wspomóc paczkę indywidualnie przynosząc dary z listy do szatni szkolnej. Ze względów epidemicznych przynosimy tylko nowe rzeczy lub prawie nowe.
Liczymy na to, że i tym razem wspólnie jesteśmy w stanie uszczęśliwić wybraną rodzinę.
Opis i potrzeby rodziny

OPIS RODZINY
Historia Rodziny:
Pani Anna od śmierci ojca, który w ostatnim czasie był jedynym żywicielem rodziny, mieszka sama ze swoją matką – panią Danutą. U matki kobiety w ostatnim czasie zdiagnozowano raka. Wykryto go na tyle szybko, że operacja przebiegła pomyślnie i póki co nie ma nawrotu choroby. Obie panie również cierpią na chorobę psychiczną. Ponadto w ostatnim czasie pani Danuta ma bardzo duże problemy z poruszaniem się, co znacznie uniemożliwia jej codzienne funkcjonowanie. Schizofrenia i opieka nad schorowaną matką sprawiła, że pani Anna nie jest w stanie podjąć zatrudnienia. Rodzina nie miała większych problemów finansowych, kiedy żył mąż pani Danuty, a pani Anna pracowała jako kucharz. Obecnie obie panie utrzymują się z renty starszej kobiety i zasiłku pielęgnacyjnego, ponieważ pani Annie odmówiono renty pomimo jej ciężkiej, utrudniającej funkcjonowanie choroby. Łączny dochód rodziny to 2015 zł. Po opłaceniu rachunków i pokryciu niezbędnych kosztów leczenia, na życie pozostaje 486 zł na osobę.

Piękno Rodziny
Pani Anna uwielbia gotować i piec ciasta, nieśmiało marzy o tym, żeby kiedyś wystąpić w konkursie kulinarnym. Jej matka z kolei kocha robić na drutach i spacerować wraz z córką po przydomowym ogródku i zbierać owoce z drzew. Pani Danuta i pani Anna pomimo niezbyt łaskawego losu emanują taką radością i życzliwością, że mogłyby zarazić nią cały świat. Są dla siebie wzajemnym wsparciem w tych trudnych dla nich chwilach, gdyż jak mówią, poza sobą nie mają nikogo innego.

Potrzebne nam również będą kartony i papier ozdobny.
Bardzo liczymy na Was