Wydarzenia

Ponownie Bruksela dla naszych laureatów konkursu “Szukamy bohaterów”

W ‘Sobieskim’ nie ma tygodnia bez dobrych wieści o różnych sukcesach. Tym razem znów 3 uczniowie klasy II D (Krzysztof Miazga, Martyna Rembisz i Martyna Słupecka) pod wodzą swojej polonistki pani Julii Sosny-Iglikowskiej- znaleźli się wśród zwycięzców konkursu historycznego “Szukamy bohaterów”, organizowanego przez Stowarzyszenie Projekt Śląsk i posła do Parlamentu Europejskiego dr. Marka Migalskiego, pod patronatem: Instytutu Pamięci Narodowej, Urzędu Miasta i Kuratorium Oświaty w Katowicach, Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Historii Polski, Muzeum Powstania Warszawskiego, Wydawnictwa Naukowego PWN, Kagero i Bellony. Nagrodą jest oczywiście wyjazd do Brukseli już początkiem wiosny.
Konkurs był skierowany do młodzieży w wieku gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym powyżej 14 roku życia oraz ich opiekunów. Miał na celu przywracanie pamięci i odkrywanie postaci bohaterów z czasów walk Polski o niepodległość oraz odbudowy niezależności ojczyzny w XX wieku.
Nasi uczniowie przygotowali projekt o zmarłym w ub.r. polskim pilocie wojskowym i podróżniku Antonim Tomiczku z Rydułtów, odznaczonym Krzyżem Walecznych za heroizm podczas II wojny światowej, a przy tym człowieku dobrym, życzliwym i skromnym- jak podkreśliła koordynatorka.
Niemniej, my możemy być dumni i z tego Bohatera, ale także z naszych zdolnych uczniów i zaangażowanych w różne projekty nauczycieli.