Wiadomości

Pożegnanie Ś.P. Pani Krystyny Kumki

“Życie Twoich wiernych, Panie, zmienia się, ale się nie kończy. I gdy rozpadnie się dom doczesnej pielgrzymki, znajdą przygotowane w Niebie wieczne mieszkanie.” /z liturgii KK/

Ze smutkiem żegnamy emerytowaną nauczycielkę chemii w naszej szkole – Panią mgr inż. Krystynę Kumkę, która zmarła w 72 roku życia, po wielu latach dzielnego pokonywania ciężkiej choroby.

Pani Krystyna urodziła się w Ruszkowie Pierwszym w Wielkopolsce, ale studia wybrała w Krakowie. Ukończyła tam Wydział Inżynierii Materiałowej i Cermiki na Akademii Górniczo-Hutniczej. W naszej szkole pracowała od roku 1977 do 2002 – jako nauczycielka i wychowawczyni wielu roczników, także w technikum wieczorowym. Tworzyła od podstaw pierwsze laboratorium chemiczne. Była pomysłodawczynią Technikum Ochrony Środowiska. Stała się wzorem oraz mentorką nauczycieli przedmiotów przyrodniczych – i nie tylko. Młodszy syn Zmarłej był uczniem naszego technikum.

Pani mgr inż. Krystyna Kumka zapisze się w naszej pamięci jako Osoba uważna, pogodna oraz służąca radą. Wyróżniał ją codzienny uśmiech, pomysłowość i dbałość o integrację grona RP. Zapamiętamy Ją także prywatnie jako Człowieka niezwykle  gościnnego, gospodarnego oraz obdarzonego talentem kulinarnym i ogrodniczym. Podziwialiśmy Jej siłę w zmaganiu się z chorobą.

Społeczność Zespołu Szkół nr 6 składa wyrazy współczucia Rodzinie i Przyjaciołom Pani Krystyny Kumki.

Pogrzeb naszej Koleżanki i Nauczycielki odbędzie się 4 września, w piątek, o godz. 12.00 w kościele w Zebrzydowicach.