ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 6 IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO

Zobacz zdjęcie

Pożegnanie Ś.P. Beaty Szulik

“Antropos/ Z trzech córek Konieczności ma opinię najgorszą./ “Kloto przędzie nić życia,/ ale ta nić jest wątła,/ nietrudno ją przeciąć.”/ Antropos, nie szkoda Pani nitek przeciętych zbyt krótko?/ “Bardziej krótko, mniej krótko – to tylko dla was różnica/.” W.Szymborska

Z wielkim żałem i bólem żegnamy naszą Koleżankę – germanistkę, Beatę Szulik z domu Mucha. Była dobrą i życzliwą nauczycielką i wychowawczynią, lubianą i cenioną przez młodzież, która obdarzała Ją wielkim zaufaniem. Urodzona w roku 1977 w Jastrzębiu-Zdroju, kształciła się i pracowała także w Niemczech. Studiowała natomiast na Uniwersytecie Śląskim i Uniwersytecie Wrocławskim. Była pasjonatką języka niemieckiego i jego obszaru kulturowego. Współtworzyła z sukcesami mocną katedrę germanistyczną w naszej szkole.

Koleżanki i koledzy zawsze będą pamiętać Jej sympatyczną powierzchowność, stały piękny uśmiech, szczególny charakter pisma (odzwierciedlający łagodną osobowość) i uczynność. Choroba nie zmieniła Beatki, a nawet przydała Jej siły. Martwiliśmy się bardzo o Beatkę, interesowaliśmy się Jej leczeniem, próbowaliśmy pomagać i wierzyliśmy w wyzdrowienie.

Beatka i Jej Rodzina zrobili wszystko, co możliwe – w Polsce i za granicą – aby ratować życie. Niestety, choroba okazała się nieuleczalna.

Składamy kondolencje Bliskim Beatki, szczególnie Jej Tacie, Mężowi, Synkowi, Bratu i Teściowej. Obiecujemy, że też zatroszczymy się o Kacperka.

Żegnaj, Beatko, i do widzenia:  Umawialiśmy się na kolejny wspólny salon maturzystów. Trzymaj więc nam miejsca przy stolikach w Niebie.

 

Uroczystości pogrzebowe  Ś.P. Beaty Szulik odbędą się w poniedziałek, 9 marca, o godz. 9.00 w kościele p.w. Matki Boskiej Różańcowej w Moszczenicy.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com