Wydarzenia

Prelekcja medyczna

Staraniem pani pedagog Agaty Szwedy młodzież klas 2A, 2D, 2an i 3an miała możliwość 7 grudnia br. wysłuchania w sali posiedzeń RM  wykładu lekarza specjalisty- p.Ilony Porwoł- pracującej w Państwowym Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku i w tamtejszej poradni dla młodzieży. Przygotowana przez nią prelekcja dotyczyła zaburzeń psychicznych młodzieży.

Pani doktor przybliżyła ich przyczyny, rodzaje i charakterystykę . Zapoznała obecnych również z problemami związanymi z zaburzeniami odżywiania oraz wielością fobii, jakim podlegają ludzie. Podawała również drastyczne ale codzienne przykłady z własnej praktyki lekarskiej- na temat ryzykownych zachowań, skutkujących np. wycieńczeniem się fizycznym i psychicznym dopalaczami lub zachorowaniem na AIDS.

Temat zdrowia psychicznego jest bardzo szeroki i ważny, dlatego można mieć nadzieję na następne spotkania ze specjalistami-praktykami, którzy przekażą, jak dbać o siebie i innych w tym zakresie oraz gdzie i u kogo szukać pomocy w konkretnych przypadkach.

tekst i foto: Lidia Różacka

Dodaj komentarz