Wiadomości Wydarzenia

Prezentacja projektów

28 marca 2019 r. w biurowcu Jastrzębskiej Spółki Kolejowej odbyła się prezentacja przed Zarządem Spółki dwóch innowacyjnych projektów, które zostały wykonane przez naszych uczniów. Pierwszy projekt, który już jest wdrożony w JSK to system umożliwiający monitorowanie torów kolejowych, dodawanie usterek . Ten projekt został już przekazany, a  jego autorzy Szymon Skarzyński i Maciek Ryś zapewniają wsparcie techniczne. Projekt został pozytywnie oceniony przez międzynarodowe jury:

1. ZŁOTY MEDAL W KATEGORII TECHNOLOGIE DLA PRZEMYSŁU PODCZAS MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU INNOWACYJNOŚCI W TUNEZJI 2018
  2. ZŁOTY MEDAL Z WYRÓŻNIENIEM, International Warsaw Invention Show, Warszawa 2017
  3. SREBRNY MEDAL, 2017 TAIPEI INT’L INVENTION SHOW AND TECHNOMART, TAJWAN 2017
  4. ZŁOTY MEDAL W KATEGORII TECHNOLOGIE DLA PRZEMYSŁU, 2nd  International Invention Innovation Competition in Canada, iCAN2017, Toronto
  5. BEST INVENTION OF EUROPE – NAJLEPSZY WYNALAZEK EUROPY PODCZAS  2nd  International Invention Innovation Competition in Canada, iCAN2017, Toronto

Drugi prezentowany projekt to system zarządzania przekaźnikami, który składa się z serwisu oraz aplikacji mobilnej. Ten projekt został wykonany przy współpracy ze specjalistą w zakresie zarządzania przekaźnikami Zbigniewem Podporą pracownikiem JSK. Projekt wykonali i w tej chwili przekazali do testów uczniowie ZS6: Szymon Wojakowski i Paweł Wiek. Projekt również już otrzymał pierwszą nagrodę: ZŁOTY MEDAL International Intellectual Property, Invention, Innovation and Technology Exposition (IPTEx).