Wiadomości

Program certyfikacji NATP

W 2011 roku nasza szkoła przystąpiła do programu Novell Academic Training Partner NATP. Jesteśmy jedną z pierwszych szkół średnich, która umożliwia uczniom uzyskanie certyfikatów zewnętrznych w ramach przedmiotu "Systemy operacyjne i sieci komputerowe" oraz specjalizacji „Administrowanie sieciowymi systemami” zgodnie ze ścieżkami certyfikacji wyznaczonymi przez firmę Novell.

  • 3101 (SUSE Linux Enterprise 11 Fundamentals) – Podstawy systemów linuksowych, w oparciu o rozwiązania SLE 11, kurs podstawowy zgodny z CompTIA Linux +
  • 3102 (SUSE Linux Enterprise 11 Administration) – Administracja systemami linuksowymi, w oparciu o rozwiązania SLE 11, kurs średniozaawansowany
  • 3103 (SUSE Linux Enterprise Server 11 Administration) – Administracja usługami serwerów linuksowych, w oparciu o SLES 11,
Kursy (3101+3102) są zgodne z wymaganiami do certyfikatu CLA (Certified Linux Administrator), natomiast uzyskanie CLA + materiał kursu 3103 -> to wymagania wstępne przed przystąpieniem do egzaminu praktycznego na certyfikat CLP (Certified Linux Professional).
 
Szczegółowy opis programu oraz kosztów: http://oedu.pl
 
Zapisy w gabinecie nr 25 u p. Barbary Halskiej koordynatora programu.
 
[nggallery id=56]