ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 6 IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO

Zobacz zdjęcie

Radek Matuszczyk finalistą 63 Olimpiady Chemicznej

Radek Matuszczyk został już finalistą 63 Olimpiady Chemicznej. 27 stycznia na Wydziale Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach  rozwiązywał przez 5 godzin zadania teoretyczne, natomiast dzień później musiał wykazać swoje umiejętności praktyczne podczas zadań laboratoryjnych, na które przewidziano 4 godziny. Radek spisał się rewelacyjnie i jako pierwszy uczeń Sobieskiego został finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej z Chemii.

31 marca i 1 kwietnia na Wydziałach Chemicznych Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Warszawskiego Radek będzie „walczył” o tytuł laureata tej Olimpiady. Już jako pierwszoklasista jest zwolniony z egzaminu maturalnego z chemii, co jednocześnie gwarantuje mu wynik 100% na świadectwie maturalnym.

Życzymy Radkowi kolejnych sukcesów naukowych, trzymamy kciuki

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com