Rekrutacja - informacje

Ważne daty

• od 16 maja 2022 r. do 20 czerwca 2022 r. do godz. 15.00
    Złożenie wniosku, w tym zmiana wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami (podpisanego przez co najmniej jednego rodzica/prawnego opiekuna).
    Czyli Wypełniacie wniosek po zalogowaniu na stronie https://slaskie.edu.com.pl/kandydat, drukujecie go i przynosicie do szkoły.
    Można też przesłać go w tym systemie (bez drukowania) przy pomocy podpisu elektronicznego rodzica lub opiekuna.
  • od 24 czerwca 2022 r. do 13 lipca 2022 r. do godz. 15.00
    Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty oraz złożenie nowego wniosku, w tym zmiana przez kandydata wniosku o przyjęcie, z uwagi na zmianę szkół do których kandyduje.
  • 20 lipca 2022 r.
    Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.
  • od 21 lipca 2022 r. do 28 lipca 2022 r. do godz. 15.00
    Potwierdzenie woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego, o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej, a w przypadku technikum, także zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu
  • 29 lipca 2022 r. do godz.14.00
    Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.
  • 29 lipca 2022 r.
    Poinformowanie przez dyrektora szkoły ponadpodstawowej kuratora oświaty o liczbie wolnych miejsc w szkole.

POZOSTAŁE DATY W REGULAMINIE