Przedmioty rozszerzone

Zastanawiasz się jaki profil wybrać? Do tej pory słyszałeś tylko o profilach: biol-chem (zwany czasem medycznym), mat-fiz (politechniczny), humanistyczny (prawny lub dziennikarski itp).

Proponujemy Ci lepsze, bardziej elastyczne rozwiązanie, sam możesz zdecydować jakich przedmiotów rozszerzonych chcesz się uczyć w liceum.

Dlatego w procesie rekrutacji wybierasz swój pierwszy przedmiot rozszerzony + drugi przedmiot rozszerzony. W ten sposób możesz skonfigurować samodzielnie klasę matematyczno-fizyczną, język polski-język angielski, biologiczno-matematyczną itd.

Planujesz iść medycynę ? Możesz wybrać rozszerzenia: biologia, chemia. Jesteś umysłem ścisłym? Chcesz swoją karierę kontynuować na politechnice ? Wybierasz rozszerzenia: matematyka, fizyka. A może jesteś typowym humanistą i masz predyspozycje językowe? Wybierz rozszerzenia: język polski, język angielski. Może jednak lubisz biologię ale nie przepadasz za chemią? Wybierz biologię jako rozszerzony przedmiot maturalny i drugi dowolny przedmiot, który najbardziej odpowiada Twoim predyspozycjom.

Aby prawidłowo zapisać się do klasy w systemie rekrutacji elektronicznej wybierasz IV Liceum Ogólnokształcące (w ZS6), a następnie klasę według swojego pierwszego przedmiotu rozszerzonego np. matematyka + drugi przedmiot rozszerzony. Aby od razu zarezerwować sobie miejsce na drugim rozszerzeniu (tak samo jak pierwszą naszą klasę) wskazujesz drugą np. fizykę i w ten sposób wiemy, że chcesz chodzić na rozszerzenia mat-fiz.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat poszczególnych rozszerzeń ? Klikając w ikonkę wybranego przedmiotu możesz się zasięgnąć wiedzy na temat kształcenia, wyposażenia sal i pracowni, zajęć dodatkowych związanych z danym przedmiotem. Zapraszamy do oglądania.

Zobacz też filmy o przedmiotach rozszerzonych w liceum: