Wydarzenia

Relacja z ligi lekkoatletycznej

W dniu 23 września 2016 r. reprezentacja dziewczyn oraz chłopców z naszej szkoły pod wodzą pani Lidii Gajdzik i pani Pauliny Borkowskiej, zebrała się przy kompleksie sportowym w ZS1, aby uczestniczyć w szkolnej lidze lekkoatletycznej. Pogoda sprzyjała, a Sobieszczaki czuli, że są w znakomitej formie. I nie mylili się, gdyż drużyna spisała się świetnie, czego uwieńczeniem był awans do zawodów rejonowych zarówno teamu męskiego, jak i drużyny kobiecej.

Tydzień później, w tym samym miejscu, odbył się etap rejonowy. Bieg na 100m , 400m , 800/1500 (dziewczyny/chłopcy) , sztafeta 4×100, skok w dal oraz pchnięcie kulą okazały się dla nas nie takie straszne. Po dobrych startach ekipa męska awansowała do finałów wojewódzkich. Dziewczyny w składzie: Milena Zdrojewska, Marta Janecka, Waisman Wiktoria, Pruszyńska Agnieszka, Orszulik Martyna , Paraluk Joanna, Cichy Magda, Tucka Amelia, Skowrońska Ania, Ulbrich Ania, Tonasko Natalia oraz Kulig Anna uplasowały się – niestety – tuż za podium.

Chłopcy zadowoleni ze zwycięstwa w zawodach rejonowych, pojechali na finał rozgrywek wojewódzkich. Tutaj już jednak poziom zawodów był znacznie wyższy i nie było tak łatwo, jak w poprzednich rundach. Deszcz i niska temperatura dodatkowo utrudniały rywalizację. Naszą szkołę reprezentowali finale wojewódzkim:  Michał Golasowski, Jarek Borgiel, Mateusz Gruszczyk, Jakub Kaj, Kajetan Kozłowski, Dawid Krakowski , Maciej Różacki , Oskar Paleczny, Andrzej Papierok, Tomek Pietrzyk, Jakub Przymus, Jacek Rempega i Ruśniok Kamil. Nasi uczniowie dali z siebie wszystko, lecz ostatecznie, po dyskwalifikacji sztafety, zajęli 12 miejsce na 16 szkół. Był to jednak nasz debiut w finałach wojewódzkich, zatem i wynik można uznać za dobry wynik.

Tekst Jarosław Borgiel

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej wideorelacji:

[yendifplayer video=20]

Dodaj komentarz