Wydarzenia

Relacja z Gali Młodych Wynalazców

1 lutego 2013 roku w auli naszej szkoły odbyła się niezwykła uroczystość.

Gala Młodych Wynalazców Nagrodzonych na Światowych Konkursach była okazją do zapoznania się i przedstawienia sukcesów jakie odnoszą nasi uczniowie i ich promotorzy w zakresie wynalazczości na świecie. Zostały zaprezentowane nagrody, zaś na scenie w krótkich spotkaniach autorzy i promotorzy prac mieli okazję, aby podzielić się swoimi wspomnieniami i ciekawymi historiami związanymi z ich pracą. Wywiady przeprowadzili prowadzący pani Agata Szweda i Zbigniew Pałasz, zaś gośćmi zapraszanymi na scenę byli zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Prowadzący i ich rozmówcy zadbali o przyjemny odbiór, nie brakowało dowcipu i miłej atmosfery.

Uroczystość była też okazją do złożenia podziękowań sponsorom i  przyjaciołom szkoły: przedstawicielom Jastrzębskiej Spółki Węglowej, Prezydentowi Miasta Jastrzębie-Zdrój, Radzie Rodziców, oraz sponsorom: państwu Stanisławie i Pawłowi Gajdzik, właścicielom Zakładów Mięsnych Haga, Elżbiecie i Januszowi Kiełkowskim, właścicielom firmy ELA, Bogusławie i Czesławowi Kamyczek-właścicielom Zakładów Remontowych ABC, lekarzowi stomatolog pani Barbarze Dziobek-Szablewskiej, panu Kazimierzowi Klepek prezesowi firmy KWANT w Żorach, panu Włodzimierzowi Bagińskiemu prezesowi firmy „Proton”.  Dyrektor szkoły podziękował także nauczycielom, którzy byli tłumaczami prac: Honoracie Stelmaszczyk Stawowy, Żanecie Rudzkiej, Ewie Maduzia, Barbarze Bielak i Krystynie Galant.

 

Naszą Uroczystość zaszczyciło swoją obecnością wielu wybitnych gości:

 1. Poseł parlamentu Europejskiego profesor Jerzy Buzek, który objął patronatem Galę
 2. Asystent pana Jerzego Buzka: Pan Henryk Kretek
 3. Prezydent Miasta Jastrzębie Zdrój: Marian Janecki
 4. Śląski Wicekurator Oświaty : mgr Tadeusz Żesławski
 5. Zastępca prezesa JSW ds. pracy i polityki społecznej: Pan Artur Wojtków
 6. Kierownik Zespołu Zatrudnienia i szkoleń JSW: Pan Andrzej Sobczak
 7. Prezes EUROBISINESS-HALLER : Pani Maria Barbara Haller de Hallenburg
 8. Prezes Centrum Innowacji Wojewódzkiego Klubu Techniki i Racjonalizacji w Katowicach: Pan Andrzej Mrówka
 9. Naczelnik Wydziału Edukacji: Pan Andrzej Pawłowski
 10. Pracownik fundacji „Mimo Wszystko” Pan Janusz Świtaj
 11. Asystent Pana Janusza Świtaja, oraz Ojciec pana Janusza
 12. Pani Hanna Pasterny i jej Matka
 13. Prorektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu:  dr inż. Juliusz Kieś.
 14. Dyrektor Średniej Szkoły Technicznej z Havirowa: mgr Jarosław Knopp
 15.  Zastępca Dyrektora  Szkoły Technicznej z Havirowa: mgr Renata Saglowa
 16. Dyrektora CKP mgr Dariusz Przygodzki
 17. Właściciele firmy HAGA: Stanisława i Paweł Gajdzik,
 18. Właściciele firmy ELA: Elżbieta i Janusz Kiełkowski
 19. Właściciele firmy Zakład Remontowy ABC w Jastrzębiu-Zdroju: Bogusława i Czesław Kamyczek
 20. Prezes JSS Społem w Jastrzębiu-Zdroju Pan Jerzy Kuszek
 21. Przedstawiciele Rady Rodziców
 22. Właściciel firmy PROTON Pan Włodzimierz Bagiński
 23.  Prezes firmy KWANT w Żorach: Pan Kazimierz Klepek

Obecni byli także przedstawiciele społeczności szkolnej uczniowie i nauczyciele. Oraz przedstawiciele mediów.

Uczestnicy Gali mieli okazję zapoznać się z informacją o szkolnych wynalazkach także dzięki przygotowanym specjalnie na tę okazję folderom informacyjnym, oraz krótkim filmikom przedstawiającym najistotniejsze informacje. Społeczność naszej szkoły może być dumna z naszych młodych wynalazców, cieszymy się, że w naszym gronie jest wielu nauczycieli, którzy potrafią w tak wspaniały sposób zachęcić młodzież do działania. Wasze sukcesy są radością naszą wspólną, a Wasze wynalazki przynoszą nie tylko splendor szkole, ale i pomoc osobom niepełnosprawnym, tym, którzy na te wynalazki czekają i którym niosą istotną pomoc.

Gala w auli przebiegała w miłej atmosferze dzięki wielu osobom, którzy przyczynili się do jej zorganizowania. Piękny wystrój zawdzięczamy Pani Elżbiecie Marciniak, oprawę artystyczną i inną pomoc paniom: Barbarze Sowińskiej, Ewie Maduzia.  Obsługą techniczną jak zawsze wzorowo zajął się pan Łukasz Szostok. Podczas Gali przedstawiano filmy i foldery przygotowane pod kierunkiem pani Barbary Halskiej. Dziękujemy także za współpracę paniom: Ewie Kubińskiej, Lidii Różackiej, Bożenie Rejszel, dyrekcji CKP, oraz uczniom z klasy 3 tf i 1tb, solistom: Anecie Witosz, Jagodzie Ślakowskiej i Grzegorzowi Bocz, fotografowi Januszowi Stulfigowi.

Nieocenioną pomocą była dla nas praca pań z administracji i obsługi pod kierunkiem pani kierownik Katarzyny Lewandowskiej. Dziękujemy za wspaniale przygotowany i smaczny poczęstunek, firmie „Ela” za napoje, a firmie ABRA za wypożyczenie mebli.

O zorganizowanej w naszej szkole Gali możemy usłyszeć i przeczytać w mediach. Mamy też nadzieję, że poznamy także materiał przygotowany przez naszą Telewizję Królewską pod kierunkiem pana Arkadiusza Żmij.

Po Gali możesz o nas usłyszeć i przeczytać w mediach na następujących stronach:

 

http://portal.tvkanon.pl/program/ogladaj/3387/kuznia-talentow.tv

http://portal.tvkanon.pl/program/ogladaj/3377/gala-mlodych-wynalazcow-w-zs-nr-6.tv

http://jasnet.pl/?m=publicystyka&id=25774

http://jastrzebieonline.pl/news,4303,w-zs-6-odbyla-siegala-mlodych-wynalazcow.html

http://jastrzebiezdroj.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1715835,jerzy-buzek-na-gali-mlodych-wynalazcow-w-jastrzebiu-zdroju,id,t.html

http://ris.slaskie.pl/pl/aktualnosc/0/1360585717

http://www.tujastrzebie.pl/wiadomosci,gala-mlodych-wynalazcow-prof-jerzy-buzek-odwiedzil-zs-nr-6,wia5-3266-3646.html

http://biznesslaski.pl/2013/02/04/gala-mlodych-wynalazcow/

Jolanta Kłopeć.

[nggallery id=94]