Sport w szkole Wydarzenia

Rok szkoły w ruchu

Minister Edukacji Narodowej ogłosił rok szkolny 2013 / 2014 Rokiem Szkoły w Ruchu. Jednym z priorytetowych zadań Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakresie dbałości o bezpieczeństwo i zdrowie uczniów stał się rozwój i upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Aktywność fizyczna połączona ze zdrowym odżywianiem jest warunkiem zachowania i wzmacniania zdrowia we wszystkich okresach życia człowieka, korzystnie wpływa na samopoczucie oraz na proces uczenia się, sprzyja lepszej koncentracji. Nasza szkoła z przyjemnością przyłączyła się do przedsięwziętej inicjatywy. Aby uzyskać tytuł „Szkoły w ruchu” każda placówka musiała spełnić kilka wymagań. Cała akcja została podzielona na dziewięć obszarów. Między innymi są to przeprowadzenie i udokumentowanie ciekawych zajęć z wychowania fizycznego, edukacji zdrowotnej, zajęć pozalekcyjnych, aktywności w gronie rodzinnym czy też alternatywnych form aktywnego wypoczynku. Nasze działania obejmowały realizację m.in. takich zadań jak:
– wyjazd na narty do Soszowa,

– akcję „orlik”,

– akcję „lodowisko”,

– akcję „przedszkolaki”,

– mistrzostwa szkoły w piłce ręcznej i piłce siatkowej dziewcząt i chłopców,

– zajęcia nordic walking na świeżym powietrzu,

– zajęcia na siłowni na świeżym powietrzu,

– zajęcia sprawnościowe przeprowadzone w różnych klasach,

– szkolne zawody w piłce nożnej halowej kobiet,

– zajęcia z aerobiku.

Dokumentację z wyżej wymienionych działań stanowiły zdjęcia, scenariusze, oraz filmy, które wysłaliśmy do Ministerstwa Edukacji Narodowej. Po zweryfikowaniu wszystkich Naszych materiałów, otrzymaliśmy tytuł “SZKOŁY W RUCHU ” 🙂