Wydarzenia

“Romeo i Julia” po angielsku

W środę 30 kwietnia w naszej szkole odbyło się przedstawienie “Romeo i Julia”, które zostało przygotowane przez uczniów naszej szkoły, natomiast nad całością prac czuwała p. Barbara Bielak. Przedstawienie, oparte na jednej z najsłynniejszych sztuk Szekspira, odbyło się w języku angielskim, co nie stanowiło większego problemu dla uczniów wcielających się w role bohaterów sztuki. Aktorzy znakomicie poradzili sobie z powierzonym im zadaniem i bez śladów tremy odtworzyli najważniejsze sceny wybrane do występu. Na uwagę zasługuje też publiczność, która przez cały czas trwania spektaklu wspierała swoich kolegów i koleżanki na scenie a na koniec nagrodziła ich występ brawami.

Oto imiona i nazwiska uczniów biorących udział w przedstawieniu:

Romeo – Adrian Brynkus kl. II Te

Julia – Martyna Kowalczyk kl. Ib

Opiekunka – Dominika Olszewska kl. I b

Mama Julii – Joanna Paczkowska kl. I b

Ojciec Julii – Kszysztof Gajda kl. II tm

Tybalt – Jakub Chmielewski kl II te

Mercutio – Jakub Wilim kl. II tb

Benvolio – Mateusz Kapała kl. II tm

Parys – Dawid Kumor kl II te

Ojciec Laurenty – Bartosz Grabara kl. I td

Baltazar – Kamil Bączkiewicz kl. II tb