Wydarzenia

Rowerowo-sportowa wycieczka 1me

“Pokonaliśmy pana Pałasza! – czyli 1me na boiskach w Zebrzydowicach.”

Z inicjatywy pana Wojciecha Warchała – wychowawcy 1me i samej klasy – 2 czerwca uczniowie wraz z opiekunami wyruszyli Żelaznym Szlakiem Rowerowym z Jastrzębia-Zdroju do Zebrzydowic. Pokonali szybko, bez wielkiego wysiłku i z satysfakcją tę trasę. Rowery zaparkowali na miejscu docelowym – przy kompleksie sportowym restauracji La Mirage. Dołączyła do nich grupka, która przyjechała autobusem i doszła pieszo z przystanku. Wszyscy razem odpoczęli, a za chwilę rozpoczęły się rozgrywki sportowe na boiskach do piłki nożnej i piłki siatkowej. W futbolu angielskim wśród dorosłych prym wiódł pan Wojciech Warchał. Jednak i pan Zbigniew Pałasz grał z chłopakami z wielkim zaangażowaniem. Pokonanie go na boisku zostało przyjęte przez uczniów z entuzjazmem. 🙂 Natomiast panie Aneta Ziółkowska i Bożena Rejszel wykazały się jako niezmordowane rowerzystki. Wytrawnym cyklistą okazał się jak zawsze pan Jacek Kluba, który na następne wyprawy sugerował już trudniejsze trasy. Niżej podpisana może pochwalić się jedynie czymś w rodzaju marszu na orientację. 😉 Najważniejsze jednak, że uczennica i uczniowie klasy 1me wyrażali werbalnie zadowolenie z tego rodzaju wycieczki.

tekst: Lidia Różacka

zdjęcia: Karolina Bak z 1me