Kącik sportowy

Rozgrzewka ogólnorozwojowa z wykorzystaniem materacy na przykładzie piłki koszykowej

Ustawienie uczniów wg poniższego schematu. Każda osoba posiada w rękach piłkę koszykową. Ćwiczenia są wykonywane w odpowiednich odstępach na skos lub po linii prostej i z powrotem na zewnątrz na początek rzędu.

Przykładowe ćwiczenia:

a) w biegu krążenia piłki wokół głowy – przewrót w przód na materacu z piłką trzymaną oburącz w rękach, z powrotem kozłowanie dowolne piłki na początek rzędu,

b) w biegu krążenia piłki wokół bioder – podrzut piłki nad materacem, przewrót w przód – chwyt piłki, z powrotem kozłowanie  piłki prawą ręką na początek rzędu,

c) w biegu kozłowanie piłki wokół materaców lewą i prawą ręką – z powrotem kozłowanie dowolne piłki na początek rzędu,

d) skip A / skip C z piłką trzymaną przed sobą, za sobą oburącz – na materacach uczniowie wykonują pompki z jedną ręką znajdującą się na piłce i przetoczeniem jej na drugą / przysiady z piłką trzymaną oburącz przed sobą, z powrotem kozłowanie piłki lewą ręką na początek rzędu,

e)  prowadzenie piłki skipem A podeszwami między materacami przodem (dodatkowo możemy dołączyć pracę ramion naprzemianstronną w przód i w tył), z powrotem kozłowanie piłki w rytmie dwa kontakty prawa ręka, dwa lewa na początek rzędu,

f) kozłowanie piłki prawą ręką do pierwszego materaca – marsz w podporze tyłem wokół materaca z piłką trzymaną na udach – kozłowanie piłki lewą ręką do drugiego materaca – zajączki w niskim przysiadzie wokół materaca z piłką trzymaną oburącz przed sobą – z powrotem kozłowanie dowolne piłki na początek rzędu.

SĄ TO TYLKO I WYŁĄCZNIE MOJE PROPOZYCJE ĆWICZEŃ. ĆWICZENIA TE MOŻNA MODYFIKOWAĆ WG WŁASNEGO UZNANIA. W RAZIE JAKICHKOLWIEK PYTAŃ JESTEM DO WASZEJ DYSPOZYCJI  pod adresem e – mail –    jarek_grycman@wp.pl

bez-tytulu

Dodaj komentarz