Sport w szkole Wydarzenia

Rozpływane Sobieszczaki

Podsumowanie rywalizacji za rok szkolny 2013/14

20 listopada 2013 r. przedstawiciele naszej szkoły stanęli do rywalizacji pływackiej z innymi szkołami z Jastrzębia. Przed tym musieli jednak wykazać się na szczeblu szkolnym dwa tygodnie wcześniej. Miejskie zawody pływackie odbyły się na basenie „Laguna”. Naszą szkołę reprezentowały zarówno dziewczęta, jak i chłopcy m.in.: Justyna Kunina 1c, Martyna Olczyk 1c, Justyna Skobieranda 2a, Paulina Herman 2b, Klaudia Krajewska 1a, Karolina Tomala 3tf, Dawid Szotek 4tc, Jakub Dyrszka 1b, Radosław Ciałoń 3tc, Tomasz Kiełkowski 2ta, Michał Karpiński 2tc, Mateusz Włodarczyk 2tc.Rywalizacja była bardzo zacięta, jednak nasza szkoła dała sobie radę i osiągnęła bardzo dobre wyniki m.in.: Martyna Olczyk (2 miejsce w stylu dowolnym i motylkowym); Justyna Kunina (2 miejsce w stylu klasycznym); Mateusz Włodarczyk(3 miejsce w stylu klasycznym); Radosław Ciałoń (3 miejsce w stylu grzbietowym); Jakub Dyrszka (3 miejsce w stylu motylkowym). Sztafeta dziewcząt zajęła 2 miejsce, a sztafeta chłopców 3 miejsce. W klasyfikacji generalnej nasza szkoła zdobyła 2 lokatę, ustępując tylko zwycięstwa Zespołowi Szkół nr 2.

Kilka dni później, a dokładnie 29 listopada 2013r., nasza szkoła wyjechała do Rybnika na I Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół Górniczych w pływaniu. Organizatorem był Zespół Szkół Technicznych, a współorganizatorem MOSiR i Urząd Miasta Rybnik. Sobieskiego reprezentowali: Martyna Olczyk 1c, Justyna Skobieranda 2a, Karolina Tomala 3tf, Wojciech Budziszewski 1ta, Jakub Dyrszka 1b, Mateusz Włodarczyk 2tc. Tam również stanęli na wysokości zadania i wrócili do Jastrzębia z nowo zdobytymi medalami i nagrodami. Martyna Olczyk zdobywając 2 złote medale w stylu dowolnym i klasycznym, została najlepszą zawodniczką mistrzostw. W klasyfikacji drużynowej nasi uczniowie zajęli 2 miejsce na 14 drużyn.

Dzień Wiosny, czyli 21 marca 2014 r., Sobieszczaki rozpoczęli od wysiłku fizycznego na krytej pływalni w Rybniku-Boguszowicach. Odbywała się tam VIII Licealiada Szkół Ponadgimnazjalnych, organizowana przez MOSiR Rybnik. Do zawodów przystąpiło 13 zespołów z Jastrzębia- Zdroju, Rybnika i Wodzisławia Śląskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Martyna Olczyk 1c, Justyna Kunina 1c, Klaudia Krajewska 1a, Karolina Tomala 3tf, Michał Kuniec 3ta, Wojciech Budziszewski 1 ta, Mateusz Włodarczyk 2 tc i Michał Karpiński 2tc. Zawodnik miał prawo startu w 3 konkurencjach indywidualnych i w sztafecie. Rywalizacja była bardzo zacięta, ale nasze dziewczęta zajęły I miejsce w sztafecie. Natomiast Martyna Olczyk zdobyła 2 złote medale na dystansie 50 m stylem motylkowym i dowolnym.

Należy wspomnieć, że na sukces pracują wszyscy zawodnicy, więc, mimo iż nie zajmowali czołowych miejsc na podium, to uzyskiwali cenne punkty, co w końcowym podsumowaniu dało nam wysokie 3 miejsce.

Dziękuję wszystkim zawodnikom za udział, zaangażowanie oraz sportową rywalizację i życzę jeszcze lepszych sukcesów w przyszłym sezonie.