SkriCode 2019

Dzięki napisaniu projektu na organizację wydarzenia Meet and Code w dziecięcym szpitalu rehabilitacyjnym:

działające w naszej szkole Stowarzyszenie Kreatywnych Nauczycieli pozyskało grant od fundacji TechSoup w wysokości 1700 zł na zakup części do robotów Skriware i akcesoriów do mobilnej drukarki 3D.

10 śmiałków z klasy 2in (Aleksandra, Daria, Dawid, Karolina, Konrad, Maciek, Monika, Patryk, Szymon i Wojciech) odwiedziło pod opieką pani Joanny Seweryn i pana Wacława Gardziejewskiego Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny dla Dzieci w Jastrzębiu-Zdroju przy ul. Kościuszki, w którym gościła i wspierała nas pani Martyna Kania oraz jej dyrektor, pani Daria Gieroń.

Zaopatrzeni w tablety, roboty, drukarkę 3D i laptopa przeprowadziliśmy warsztaty dla dzieci i młodzieży – pacjentów szpitala i uczniów szpitalnej szkoły.

Każdy uczestnik zajęć miał swojego opiekuna (ucznia naszej szkoły) i na szkolnym tablecie nauczył się sterowania oraz programowania robota.

Wszyscy też mogli (pod kierownictwem Szymona) spróbować zaprojektować np. breloczek ze swoim imieniem, który został wydrukowany na drukarce 3D.

W sumie około 10 uczniów przyszpitalnej placówki oświatowej zostało starannie przeszkolonych, a kolejnych kilkunastu mogło skorzystać z okazji i po raz pierwszy spróbować swoich sił w programowaniu robotów.

Zdjęcia: Patryk Czajka

Tekst: Wacław Gardziejewski i Lidia Różacka