Uczestniczyliśmy w Śląskim Salonie Maturzystów 2019

Kolejny raz, dzięki staraniom naszej doradczyni zawodowej pani Hannie Rychel, uczniowie ostatnich klas licealnych i technicznych ‘Sobieskiego’ uczestniczyli w Śląskim Salonie Maturzystów Perspektywy 2019. Odbył się on 12 września br. w gmachu Wydziału Prawa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, jako część kampanii związanej z 16. największymi polskimi ośrodkami akademickimi.

Młodzież nie tylko mogła zapoznać się z ofertą różnych uczelni i porozmawiać przy ich stoiskach z promującymi je studentami i pracownikami naukowymi, ale także otrzymać książki i broszury (w tym: “Informator dla maturzystów 2020”) oraz torby i gadżety reklamowe. Niektórzy zebrali ich sporo, więc na pewno bezbłędnie wybiorą dalszy kierunek i miejsce kształcenia się na poziomie wyższym.

Pani Rychel zarezerwowała dla naszych uczniów również miejsca na wykładach:

• Matura z biologii:Prawidłowa analiza treści zadań w arkuszu egzaminacyjnym z biologii kluczem do sukcesu.
  • Matura z  języka polskiego (PP): Od zrozumienia do interpretacji tekstu.
  • Matura z języków obcych nowożytnych: Przygotowanie do egzaminu maturalnego z języków obcych (PP)
  • Matura z  języka polskiego (PR): Interpretacja porównawcza – trudności i sposób ich rozwiązywania.
  • Matura z chemii: Prawidłowa analiza treści zadań w arkuszu egzaminacyjnym z chemii kluczem do sukcesu.
  • Matura z języków obcych nowożytnych: Przygotowanie do egzaminu maturalnego z języków obcych (PR)
  • Matura z matematyki: Matematyczne umiejętności ważnym kapitałem jednostki – o rozszerzeniu z matematyki słów kilka.
  • Matura z historii: Umiejętność selekcji informacji w zadaniach krótkiej oraz rozszerzonej odpowiedzi.

Poprowadzili je eksperci i współpracownicy OKE w Jaworznie. W drodze powrotnej nasi maturzyści spontanicznie podzielili się ze swymi nauczycielami wrażeniami i merytorycznymi uwagami na temat usłyszanych wykładów oraz przedstawionych prezentacji.

tekst i zdjęcia: Lidia Różacka