Olimpijczycy

Sławomir Kozok laureatem XXXIX Olimpiady Wiedzy Technicznej.

W  dniach 12 – 14 kwietnia br. w Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy odbyły się zawody finałowe XXXIX edycji Olimpiady Wiedzy Technicznej.

Ogromny sukces odniósł w nich uczeń klasy elektronicznej III Ta Technikum nr 4, Sławomir Kozok, który wśród 29 uczestników zakwalifikowanych do finału w branży elektryczno-elektronicznej zajął VI lokatę, znajdując się w gronie 12 laureatów olimpiady.

Do eliminacji szkolnych rozpoczynających XXXIX edycję Olimpiady w październiku ub. r. przystąpiło 8245 uczniów reprezentujących 397 szkół na terenie całego kraju, wśród nich zarówno szkół technicznych zawodowych, jak i liceów ogólnokształcących. Olimpiada rozgrywana jest w dwóch grupach tematycznych: elektryczno-elektronicznej i mechaniczno-budowlanej.

Sławkowi gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnej edycji Olimpiady.