Wydarzenia

Sobieski na portalu Linkedin

Linkedin to portal społecznościowy, który ukierunkowany jest na rozwój kariery zawodowej. Jest swoistym CV użytkownika, w którym może wpisać swoje wykształcenie, zdobyte doświadczenie czy umiejętności. Na portalu powstają również profile firmowe, dzięki czemu staje się on łącznikiem pomiędzy firmą poszukującą pracownika o określnym profilu, a użytkownikiem szukającym pracy. Na Linkedin ma swoje profile większość rekruterów (tzw. HR – Human Resource), czyli osób, których zadaniem jest wyszukać dla własnej lub zewnętrznej firmy pracownika o odpowiednim wykształceniu, doświadczeniu i umiejętnościach.

Od jakiegoś czasu funkcjonuje profil naszej szkoły na Linkedin. Zachęcamy uczniów klas maturalnych, a także absolwentów “Sobieskiego” (również tych, którzy chodzili na Harcerską 12, ale w ich czasach funkcjonowała inna nazwa szkoły) do obserwowania naszego profilu. Jesteśmy zarejestrowani jako uczelnia zatem można dodawać Zespół Szkół nr 6 do swojego profilu w dziale Wykształcenie. Chcemy również do naszego profilu zapraszać rekruterów różnych firm, a także udostępniać Wasze wpisy np. te dotyczące poszukiwania pracy, a być może pracowników.

Chcemy Was wspierać nawet wtedy, gdy już nie jesteście naszymi uczniami, ale uczniem “Sobieskiego” zostaje się na zawsze 🙂