ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 6 IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO

Zobacz zdjęcie

Sobieski wśród Cyfrowobezpiecznych

Chociaż nie udało się wygrać mobilnej pracowni komputerowej, warto było wziąć udział w projekcie i konkursie cyfrowobezpieczni.pl. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w wartościowych warsztatach a dzięki zaangażowaniu wychowawców młodzież mogła cyklicznie omawiać różne tematy na lekcjach.

Udało się zająć trzecie miejsce za co nagrodą był udział w wakacyjnym Edukampie dla nauczycieli zorganizowanym w atrakcyjnym miejscu w Piwnicznej-Zdrój, gdzie reprezentowałem naszą szkołę wśród najlepszych 15 szkół z całego kraju.

Ponieważ był to wyjazd edukacyjny a nie rekreacyjny i zajęcia były od śniadania do kolacji, przekazuję listę najciekawszych informacji:

 • Zastosowanie tablicy interaktywnej na WF,
 • Dyskusja na temat używania smartfonów w szkole,
 • Robienie wideokonferencji z wycieczek dla klas, które pozostały w szkole,
 • Zastosowanie storyboard do komiksów, mammedia do gazetki szkolnej,
 • Sway Microsoft do interaktywnej prezentacji
 • Thinglink – narzędzie do stworzenia Online Escape Roomu:), który wzbogacony w przeróżne aplikacje do nauki może zmienić naukę w podróż lub przygodę.
 • Gra terenowa z bogatym zastosowaniem kodów QR. Przeszliśmy kilka kilometrów znajdując ukryte kody oraz szukając odpowiedzi dookoła nas i w internecie.
 • Marshmallow challenge – genialna wyzwanie
 • Canva – nowoczesne narzędzie do edycji informacji tekstowych
 • Quiver – narzędzie do zabawy rozszerzoną rzeczywistością
 • Ścieżki postępowania przy zagrożeniach cyfrowych https://www.cyfrowobezpieczni.pl
 • Plickers – pozwala prowadzić błyskawiczne testy wielokrotnego wyboru w klasie, w której jest tylko jeden smartfon.

Zainteresowanych szczegółami zachęcam do kontaktu a zdjęciami zapraszam na fanpage’a Cyfrowobezpieczni ZS6.

Na zakończenie chciałbym podziękować Dyrekcji i Agacie Fecek za wspólne zaangażowanie w projekcie, uczniom klas 1an, 1B, 1ib, 1in, 2ai, 4in  oraz wielu nauczycielom za wycieczki, przerobienie kursów online oraz zaproszenie innych szkół do udziału w projekcie: Agacie Zabadaj, Lidii Gajdzik, Annie Kamyczek-Owsiak, Barbarze Halskiej, Marcinowi Lasakowi, Bogdanowi Wichrowi, Hannie Rychel, Tatianie Żmij, Wojciechowi Warchałowi, Joannie Seweryn oraz Anecie Ziółkowskiej.

 

 

 

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com