SOBIESZCZAKI z wizytą w Schronisku dla zwierząt

W lutym klasa II c wybrała się z wizytą do schroniska w Jastrzębiu-Zdroju. Uczniowie zawieźli do schroniska karmę dla psów oraz koce na zimne i mroźne dni.

Opiekę nad grupą sprawowały panie: J.Sosna-Iglikowska oraz p. A.Klepek-Drozd (warto dodać, że biblioteka szkolna też zbierała fundusze (kiermasz ozdób świątecznych) na ten szczytny cel.

Pierwsze wrażenie uczniów:

“Kiedy weszliśmy do schroniska, od razu spojrzeliśmy w stronę psów. Bardzo się ucieszyły na nasz widok!” – wspomina Ola.

”Myślę, że to wyjście było bardzo potrzebne. Utwierdziło nas w poczuciu, że warto pomagać – a zwłaszcza zwierzętom, w takim okresie, jakim jest zima” – dodaje Natalia.

”My – jako klasa – zrezygnowaliśmy z prezentów dla siebie z okazji świąt. Postanowiliśmy wspomóc zwierzęta, a ich radosne szczekanie jeszcze bardziej przekonało nas, że zrobiliśmy coś dobrego. Cieszymy się, że okazaliśmy im serce, którego tak bardzo potrzebują” – mówi Michał.

Warto również wspomnieć, że kilka dni wcześniej, dzięki pomocy reprezentantki klasy N. Jagielskiej, psy otrzymały ponad 60 kg karmy.

Zachęcamy wszystkie klasy do kontynuowania tego szczytnego pomysłu! Być może właśnie tam, znajdziecie swojego najwierniejszego przyjaciela – w końcu niektórzy z nas już są pełnoletni, i mogą sami podejmować samodzielne decyzje!:)

Pamiętajmy! Adopcja nic nie kosztuje, a może pomóc wielu pokrzywdzonym!

Serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie, pamiętajmy „WARTO POMAGAĆ”