Spotkanie z Panem Andrzejem Pająkiem.

27 maja 2015r. nasza szkoła miała ogromną przyjemność gościć w swoich murach Pana Andrzeja Pająka.

Ten niesamowity człowiek przyjechał do nas w towarzystwie swoich pupili – gadów. Z niebywałą pasją i miłością opowiadał o swoich ulubieńcach, czym zahipnotyzował nie tylko uczniów, ale i nauczycieli.

Pan Andrzej mieszaka w domu z setkami zwierząt. Organizuje pokazy z udziałem żywych okazów i potrafi o nich opowiadać w niezwykle ciekawy sposób. Przekonać się o tym mogli uczniowie klas: 1an, 1B i 2B, którzy uczestniczyli w ponad 2-godzinnych zajęciach prowadzonych przez Pana Pająka w naszej auli szkolnej.

Gady – to brzmi niesmacznie i groźnie, ale Pan Andrzej opowiadał o nich z taką czułością, że węże stawały się z każdą minutą coraz bardziej “ludzkie” i wymagające opieki, a słodkie żółwie prosiły, aby je pocałować i przytulić (co zresztą ich właściciel wielokrotnie robił:-)

W miarę upływu czasu “gadofobia” u niektórych uczniów mijała, a chęć dotknięcia każdego okazu, a nawet jego posiadania, wzrastała.

Serdecznie dziękujemy Panu Andrzejowi za cenną lekcję biologii, za jego pasję i miłość do wszystkiego, co żyje i już odliczamy dni do kolejnego spotkania.