Wiadomości Wydarzenia

Spotkanie z Profesorem Jerzym Buzkiem

W dniu 18 listopada 2019 roku na zaproszenie Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój, pani Anny Hetman, przedstawiciele społeczności naszej szkoły: dyr. Jolanta Kłopeć, oraz uczniowie: Daria Durkowska, Radosław Matuszczyk, Kornelia Pękowska i Piotr Muchowski pod opieką doradcy zawodowego pani Hanny Rychel, uczestniczyli w III KONFERENCJI GOSPODARCZEJ Partnerstwo przez Gospodarkę. Konferencja odbywała się pod hasłem: „Od tradycji do innowacji. Transformacja gospodarcza gmin górniczych”. Spotkanie miało miejsce w Jastrzębiu-Zdroju w hotelu Dąbrówka.

W konferencji uczestniczyli posłowie, prezydenci i wójtowie miast, przedstawiciele przedsiębiorstw i biznesu, a także zaproszona młodzież z opiekunami i dyrektorami szkół.

Gościem Honorowym był Przewodniczący Europejskiego Forum Energii, Profesor Jerzy Buzek, który wygłosił wykład inauguracyjny. Pan profesor mówił o konieczności ochrony środowiska i planach pomocy Unii Europejskiej w koniecznych transformacjach gospodarczych, które szczególnie będą miały miejsce na Śląsku.

Następnie odbyła się dyskusja panelowa z udziałem przedstawicieli samorządów i biznesu.

Udział w konferencji był bardzo pożyteczną formą spędzenia czasu, szczególnie dla uczestniczącej młodzieży, która miała szansę zapoznać się i usłyszeć o koniecznych zmianach. Transformacje mają następować w następnych 20-30 latach, a zatem będą dotyczyć przede wszystkim ich przyszłości.

Podczas konferencji pani Prezydent uhonorowała najlepszych przedsiębiorców w regionie, którzy otrzymali nagrody gospodarcze. Jednym z nagrodzonych był absolwent naszej szkoły pan Łukasz Zdziebło. Podczas przerwy pan Łukasz spotkał się z naszymi uczniami i opowiedział o swojej pracy, oraz sposobie dochodzenia do sukcesu.

Wyjątkowym przeżyciem dla przedstawicieli społeczności naszej szkoły było osobiste spotkanie pana Profesora Jerzego Buzka, który chętnie zamienił kilka słów z młodzieżą, zapytał o ich plany i zgodził się na pamiątkowe wspólne zdjęcie.

Nie było to pierwsze spotkanie z panem Profesorem, który w minionych latach kilka razy gościł w murach naszej szkoły.

[nggallery id=320 images=8]