Sprzątanie Świata

Z  okazji Międzynarodowej Akcji  Sprzątania Świata, obchodzonej na całej kuli ziemskiej nasza szkoła jak, co roku, również przyłączyła się do akcji ochrony miejscowego środowiska naturalnego.

Dnia 16 września bieżącego roku klasy 1b, 1an, 2tf i 2b razem z nauczycielami : p.J. Dubiel, p. B.Surmą, p. D.Ostrowską i p.A.Wereszczak zorganizowały zbiórkę odpadów w lasku za szkołą. Pełni zapału uczniowie, zaopatrzeni w niezbędny sprzęt pod postacią worków na śmieci i rękawic, około godziny 11 wyruszyli w głąb lasu. Aura bardzo sprzyjała sprzątaniu – a worki bardzo szybko napełniły się śmieciami.  Być może w niektórych wykształciły się postawy ekologiczne – które pozwolą dbać o środowisko częściej niż tylko raz w roku. A tego typu akcje zaowocują chęcią brania w nich jeszcze czynniejszego udziału. Niech więcej osób wie, że los Ziemi w dużej mierze zależy od nas samych.

Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i zachęcamy do brania udziału w kolejnych takich akcjach.