Srebrne medalistki w orientacji sportowej

13 maja 2015r. rozpoczęła się rywalizacja drużynowa dziewcząt i chłopców na szczeblu miejskim i rejonowym w biegach na orientację. Teren parku zdrojowego znany naszym zawodnikom, niestety nie był tak łaskawy dla wszystkich. Łączny czas sklasyfikował naszych chłopców na drugiej pozycji za  I LO i pozbawiło obrony złotego medalu w finale wojewódzkim. Wielkie rozczarowanie, ale tak to już w sporcie bywa…Ktoś musi przegrać.

Drużynę chłopców reprezentowali: Jarosław Borgiel (2 td), Szymon Kaszyński (2b), Maciej Pytel (2tb) i Kamil Bury (1ma).

Natomiast dziewczęta wystąpiły w niezmienionym składzie:  Kinga Harasymiuk, Karolina Kołdys, Marta Slaczałek i Agata Wrożyna – wszystkie z klasy II c kolejny raz niepokonane w rejonie.

Pochmurnym porankiem 28 maja wyruszamy na Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej do Rybnika-Kamienia. W autobusie wesoło, bo jadą z nami zawodnicy z  1 LO i G nr 8 z Jastrzębia oraz uczniowie z gimnazjum w Studzionce, a na miejscu wspiera drużynę Jarek Borgiel z klasy 2 td, który zajmuje się częścią techniczną zawodów.

Finał licealiady młodzieży szkolnej województwa śląskiego w biegach na orientację to rywalizacja 20 drużyn 4-osobowych w kategorii dziewcząt i chłopców na każdym poziomie- od szkoły podstawowej przez gimnazjum do szkoły ponadgimnazjalnej.

Aby drużyna została sklasyfikowana, każdy z zawodników – musi zmieścić się w limicie czasu 120 minut na podstawie karty startowej po potwierdzeniu wszystkich punktów kontrolnych. Niespełnienie któregokolwiek z warunków oznacza dyskwalifikację.

Na mecie wszystkie nasze zawodniczki, ale uczucia mieszane: teren bardzo trudny, punkty kontrolne ciężkie do odnalezienia. Wracamy do domu późnym popołudniem i czekamy na wyniki z niecierpliwością do 2 czerwca…… Może będzie medal?

Listy ukazują się późnym popołudniem i jest drugie miejsce, które oczywiście bardzo cieszy!. Przegrywamy z  1 LO w Rybniku, ale  fakt nie dziwi – w końcu są na swoim terenie, który doskonale znają. Niestety do tej pory nie są znane wyniki i miejsca poszczególnych zawodników, aby można było wyciągnąć jakieś wnioski.

Opiekunowie Lidia Gajdzik i Renata Pytel dziękują za zaangażowanie obu reprezentacjom. Wzajemny sportowy doping dla zawodników i oczywiście srebrny medal dla dziewcząt, który niebawem powinien dotrzeć do szkoły z poślizgiem wraz z wynikami – bardzo cieszą.

Życzymy również, aby przyszły rok był równie owocny albo  nawet lepszy.

Tekst: Renata Pytel