ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 6 IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO

Zobacz zdjęcie

Stypendium MEN 2019

Z ogromną radością dzielę się ze społecznością naszej szkoły informacją, którą otrzymaliśmy dziś rano.

Sześciu naszych uczniów otrzymało Stypendium Ministra Edukacji. Są to:

Artur  Gonsior (absolwent Technikum nr 4 – technik analityk) -za wybitne osiągnięcia w dziedzinie wynalazczości, oraz tytuł finalisty Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości, tytuł laureata I stopnia w Konkursie o „Złoty Indeks Politechniki Śląskiej”. Oceny celujące z realizowanego indywidualnego programu nauki z matematyki i chemii.

Radosław Matuszczyk (uczeń klasy 4 Technikum nr 4- technik mechatronik) za wybitne osiągnięcia w dziedzinie wynalazczości, oraz zdobycie tytułu finalisty olimpiady chemicznej. Oceny celujące z realizowanego indywidualnego programu nauki z matematyki i fizyki.

Zuzanna Rzepka (uczennica klasy 3 Technikum nr 4- technik informatyk) – liczne wybitne wyniki sportowe w pływaniu w zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych (łącznie 24 dyplomy uzyskane na zawodach sportowych za I, II lub III miejsce)

Daria Durkowska (uczennica klasy 2 Technikum nr 4- technik informatyk) za wybitne osiągnięcia w dziedzinie wynalazczości, oraz tytuł laureata Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości.

Karolina Dziekanowska (absolwentka Technikum nr 4 – technik analityk) za wybitne osiągnięcia w dziedzinie wynalazczości, oraz tytuł finalisty Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Oceny celujące z realizowanego indywidualnego programu nauki z j. angielskiego i j. niemieckiego.

Aleksander Hartwig (absolwent IV Liceum Ogólnokształcącego – klasa humanistyczna) za tytuł laureata Olimpiady Ogólnopolskiej z Wiedzy o Społeczeństwie. Oceny celujące z realizowanego indywidualnego toku  nauki z historii i wiedzy o społeczeństwie.

 

Gratulujemy wyróżnionym Uczniom. Jesteśmy bardzo dumni z tego sukcesu.

Rada Pedagogiczna Zespołu Szkół nr 6 wytypowała do Stypendium Ministra Edukacji Narodowej za rok szkolny 2018/2019 trzydziestu siedmiu uczniów naszej szkoły. Sześciu spośród nich zostało wyróżnionych przez Ministra Edukacji.

W województwie śląskim  stypendium otrzymało 34 uczniów, w tym najwięcej w Jastrzębiu-Zdroju – 6 osób (wszyscy z naszej szkoły).

Inni stypendyści to uczniowie szkół z:

Rybnika – 5 osób

Bielska-Białej – 4 osoby

Po 2 osoby z Katowic, Częstochowy, Wodzisławia Śląskiego i Gliwic

Po 1 osobie z: Mysłowic, Czechowic-Dziedzic, Dąbrowy Górniczej, Piekar Śląskich, Kłobucka, Lełowa, Jaworzna, Chorzowa, Tych, Mikołowa, Raciborza.

 

Bardzo cieszymy się z sukcesu naszych Uczniów, który jest też sukcesem całej szkoły. Wyrażam wyrazy wdzięczności i szacunku dla wszystkich nauczycieli, którzy pomogli naszym Uczniom w jego osiągnięciu.

Jolanta Kłopeć – dyrektor Zespołu Szkół nr 6

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com