ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 6 IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO

Zobacz zdjęcie

Sukces podczas IWIS 2019

 

W dniach 14-16 października 2019 r. braliśmy udział w międzynarodowym konkursie innowacyjności podczas International Warsaw Invention Show. Wystąpiliśmy tam w podwójnej roli.

Jedna grupa uczniów ( o sukcesach których będzie informacja poniżej) prezentowała swoje innowacyjne rozwiązania przed międzynarodowym jury, natomiast druga grupa uczniów: Magda Szewczak, Ola Rogozik, Kornelia Pękowska, Piotr Muchowski i Daniel Potocki pomagali przy organizacji całej imprezy, a trójka z nich ( Kornelia, Magda i Piotr)  prowadziła  w ostatnim dniu, w języku angielskim finałową galę, na której wręczono nagrody i wyróżnienia.

Organizatorzy Wystawy Wynalazków bardzo wysoko ocenili profesjonalizm naszych uczniów i zaprosili nas do organizacji tego wydarzenia w roku 2020.

International Warsaw Invention Show to dla Sobieskiego bardzo ważne wydarzenie w corocznym kalendarzu szkoły. W tym roku braliśmy w nim udział wspólnie z Centrum Kształcenia Zawodowego.

W tym miejscu należą się podziękowania dla pani dyrektor Jolanty Kłopeć, która zorganizowała fundusze na wyjazd z udziałem Rady Rodziców naszej szkoły.

Opiekunami podczas wyjazdu byli p. Dorota Ostrowska i p. Jerzy Maduzia

A teraz czas na zdobyte nagrody:

Srebrny medal zdobył projekt ChemLabs, autorami projektu są: Igor Szczęsny, Kacper Siąkała, Dawid Jasiczek i Szymon Borda, opiekunami: Jerzy Maduzia, Barbara Halska, Dorota Ostrowska, Justyna Dubiel, Kinga Małodzińska, Agnieszka Wereszczak i Bożena Surma

 

Ponadto zaprezentowano 3 prace Centrum Kształcenia Zawodowego realizowane wspólnie z naszą szkołą. A oto zdobyte nagrody:

Złoty medal zdobył  projekt „PWA – pool water analyzer (analizator wody basenowej)”, autorami projektu są: Arkadiusz Przygodzki, Maciej Żebrowski i Jacek Orszulik, opiekunami: Artur Hausman i Dariusz Przygodzki.

 

Brązowy medal zdobył projekt „BWSD – Bicycle Warning System for the Deaf (rowerowy system ostrzegania dla niesłyszących)”. Autorami projektu są: Arkadiusz Przygodzki, Maciej Żebrowski i Jacek Orszulik, opiekunami: Artur Hausman, Dariusz Przygodzki i Krzysztof Smyczek.

 

Również brązowy medal projekt „iPas – Intelligent Pedestrian Alert System (Inteligentny alarm dla pieszych)”. Autorami projektu są uczniowie: Daria Durkowska i Jakub Marchewka, opiekunami natomiast: Marcin Lasak, Artur Hausman i Krzysztof Smyczek.

 

Ponadto projekt  „iPas” zdobył  specjalną nagrodę Prezesa Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT

 

Serdeczne gratulacje dla Wszystkich Nagrodzonych.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com