Nasze sukcesy Wydarzenia

Sukces w II etapie Olimpiady Innowacji Technicznych w Elektronice i Mechatronice

mli2023

13 kwietnia odbył się wojewódzki finał konkursu Młody Lider Innowacji 2023, który jest także II etapem (okręgowym) Olimpiady Innowacji Technicznych w Elektronice i Mechatronice. Miło jest nam poinformować, że uczniowie klasy 3me – Maciej Warloch oraz Jakub Warloch zostali laureatami finału okręgowego uzyskując 1 miejsce. Tym samym wezmą udział w zawodach ogólnopolskich (III stopnia) z dużymi szansami na zostanie finalistami tejże olimpiady. Z uwagi na fakt, że jest to olimpiada wpisana na listę Ministerstwa Edukacji i Nauki ww. uczniowie mogą zostać zwolnieni z przystąpienia do części pisemnej egzaminu zawodowego oraz uzyskać dodatkowe punkty podczas rekrutacji na studia! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

MPS – Miernik Pomiarów Seryjnych to projekt, który powstał w związku ze współpracą Zespołu Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego z Jastrzębską Spółką Kolejową. Jest to miernik do wykonywania pomiarów napięć w sposób seryjny. Powstał w celu poprawy jakości oraz efektywności pracy. Miernik służy do kontrolowania jak i sprawdzania poprawności działania urządzeń oraz czujników które wymagają regularnych przeglądów lub kalibracji w celu poprawnego działania. Wykorzystywany jest w rozdzielni kolejowej, gdzie znajdują się czujniki kół przejeżdżających pociągów w JSK (Jastrzębska Spółka Kolejowa). Owe czujniki wymagają regularnych i okresowych kontroli w celu zapewnienia bezpieczeństwa i niezawodności w działaniu. Dane z miernika są wysyłane bezprzewodowo do bazy danych. Dzięki temu można analizować dane w prosty i przejrzysty sposób. MPS to projekt, który w znaczący sposób podniósł efektywność pracy, skrócił czas pomiaru i pozwolił na lepszą analizę danych. Pomysł został zrealizowany we współpracy z Centrum Kształcenia Zawodowego w Jastrzębiu-Zdroju.

Promotorami pracy są: p. Krzysztof Smyczek oraz p. Marcin Lasak.