Nasze sukcesy Wydarzenia

Sukces w Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej!

Olimpiada Lingwistyki Matematycznej (jedna z 13-tu międzynarodowych olimpiad) cieszy się coraz większą popularnością wśród naszych uczniów. Odnoszą też w niej coraz większe sukcesy, co nas napawa radością i dumą.
W etapie szkolnym (24.10.2019) z zadaniami olimpiady mierzyło się 30 śmiałków, z tego czwórka: Jagoda Tąta (4ai), Radosław Matuszczyk(4me), Dominik Bachlaj(2am) oraz Dawid Krok(2in) przeszli do kolejnego okręgowego etapu, który odbył się 29 lutego w Katowicach. Z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki, które ukazały się 30 marca.

Jest nam niezmiernie miło zakomunikować, że Radosław Matuszczyk został finalistą olimpiady i zajął 15-te miejsce w kraju!
Dobry wynik osiągnął również Dominik Bachlaj plasując się w połowie stawki, niestety nie udało się dojść do finału.
Niestety Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 marca 2010 wymusza na wszystkich olimpiadach, które do 25 III nie przeprowadziły zawodów III stopnia, zmiany regulaminu polegające m.in. na odwołaniu w roku szkolnym 2019/20 zawodów finałowych oraz nieprzyznawaniu tytułu laureata. W obecnej sytuacji decyzja jest dość zrozumiała.

Radosław Matuszczyk w tym roku brał udział aż w trzech olimpiadach i w każdej z nie mniejszym sukcesem.
Jak sam twierdzi OLM i rozwiązywanie jej zadań sprawia mu największą frajdę?
Zapytałam Radka co poradziłby swoim młodszym kolegom.
„Poradziłbym, żeby wierzyli w sukces i nie zakładali, że nie dadzą rady dojść do rozwiązania. Olimpiada Lingwistyki Matematycznej to wyjątkowa podróż po świecie, bez ruszania się z fotela. Nie ma drugich takich zawodów, dlatego warto w nich wziąć udział, pamiętając przede wszystkim o właściwym nastawieniu.”

Życzymy wszystkim naszym uczniom jeszcze wielu takich sukcesów i aby droga do nich była dla Was prawdziwą frajdą i przygodą, bo to ważniejsze niż sam sukces.

Adrianna Karwowska Poleszak, Wacław Gardziejewski