Nasze sukcesy Olimpijczycy Wiadomości Wydarzenia

Sukces w Olimpiadzie Wiedzy Technicznej!

W tym smutnym i nieciekawym okresie każda pozytywna wiadomość jest na wagę złota, pozwalając na odrobinę radości i uśmiechu. Dla społeczności „Sobieskiego” taką wiadomością niech będzie informacja o kolejnym sukcesie ucznia naszej szkoły.
Tym razem chodzi o Radosława Matuszczyka, ucznia klasy 4me w zawodzie technik mechatronik, który decyzją Komitetu Głównego 46 Olimpiady Wiedzy Technicznej uzyskał tytuł finalisty. W związku z panującą sytuacją epidemiczną podjęto decyzję o rezygnacji z przeprowadzania zawodów finałowych i przyznaniu tytułu finalisty zakwalifikowanym do tego finału uczestnikom bez wyłaniania laureatów.
Radek znalazł się w grupie 33 finalistów w grupie elektryczno-elektronicznej. Sztuka ta nie powiodła się jego kolegom, Marcinowi Brzózce i Mateuszowi Wawrzyniakowi, którzy również uzyskali bardzo dobre wyniki w eliminacjach wojewódzkich i mieli duże szanse na awans do finału. Ale niepowodzenie w OWT powetowali sobie oni wcześniej w Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej AGH Oraz Olimpiadzie „Euroelektra” awansując do finału tych olimpiad (aktualnie wciąż nie podjęto ostatecznych decyzji w spawie dalszych losów tych olimpiad w tegorocznej edycji).
Zawody wojewódzkie 46 OWT rozegrane zostały 8 stycznia 2020 r. w siedzibie wojewódzkiego oddziału Naczelnej Organizacji Technicznej w Bielsku-Białej. Zakwalifikowano do nich 16 uczniów z czego aż 7 reprezentowało naszą Szkołę! Poza wcześniej wymienionym byli to: Amadeusz Antyga, Jan Nowak i Dawid Wojdyło z klasy 3me oraz Karol Piętal z klasy 4me. Wszyscy wymienieni to uczniowie klas technikum w zawodzie technik mechatronik.
Radkowi składamy gratulacje, gratulując mu również uzyskanego wcześniej tytułu finalisty Olimpiady Chemicznej!