Nasze sukcesy Wydarzenia

Sukcesy na olimpiadzie Innowacji Technicznych

Z radością informujemy, że uczniowie Filip Wiewióra, Krzysztof Ptaszyński zdobyli 1 i 2 miejsce w bloku teletechnicznym oraz Dawid Rucki zajął 3 miejsce w bloku programistycznym w okręgowej  Olimpiadzie Innowacji Technicznych w Telekomunikacji i Informatyce o tytuł: MŁODEGO INNOWATORA W TELEKOMUNIKACJI I INFORMATYCE w roku szkolnym 2022/2023. Obecnie uczniowie nasi przygotowują się do finałów, które odbędą się w kwietniu. Trzymamy kciuki za naszych olimpijczyków.

Olimpiada ma charakter naukowo – techniczny i ma na celu zainteresowanie młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych tematyką innowacyjności, nabyciem praktycznych umiejętności związanych z dokonywaniem i zgłaszaniem projektów wynalazczych, aktywizacją twórczego myślenia oraz edukacją o charakterze badawczym, usprawniającym, konstrukcyjnym bądź technologicznym. Efektem takich działań jest zachęcenie uczestników Olimpiady do podejmowania samodzielnych działań o charakterze proinnowacyjnym, jak i również poszerzenie ich wiedzy.

Szczegółowy ranking na stronie: https://zs6sobieski.pl/mlody-lider-innowacji/