Wydarzenia

Sukcesy nauk ścisłych

 „… Matematyka jest alfabetem, za pomocą którego Bóg opisał Wszechświat

…powiedział Galileusz. Nie pomylił się; rzeczywiście, aby mieć jakiekolwiek wyobrażenie o tym, co istnieje poza kulą ziemską, niezbędna jest wiedza matematyczna. Ponadto powiada się, że matematyka jest podstawowym narzędziem każdego fizyka, a co za tym idzie – astronoma. …”.
Tymi słowami rozpoczął swoją pracę zatytułowaną „Matematyka w Układzie Słonecznym” uczeń klasy 2c Michał Balogh , którą zgłosiliśmy do XXX Ogólnopolskiego Sejmiku Matematyków organizowanego przez Uniwersytet Śląski. Zyskała ona przychylność jury i została zakwalifikowana do finału jako jedna z 24 prac z całej Polski. Jest to ogromne wyróżnienie dla Michała został zaproszony na finał sejmiku, w którym będzie miał możliwość przedstawienia dziesięciominutowej prezentacji swojej pracy przed zacnym gronem profesorów. Kilkudniowy finał sejmiku odbędzie się w Szczyrku, Michał będzie uczestniczył wraz z opiekunką Adrianną Karwowską-Poleszak w wykładach wielu znanych profesorów matematyki. Serdecznie mu gratulujemy i życzymy powodzenia na Sejmiku. Ponieważ praca Michała jest z pogranicza matematyki i fizyki bardzo dziękujemy paniom: Barbarze Sowińskiej i Agacie Zabadaj za konsultacje i rady.
Do sejmiku zgłosiła również swoją pracę Małgorzata Wypych uczennica tej samej klasy. Jej ciekawa praca pod tytułem „ Tajemniczy świat paradoksów i sofizmatów” otrzymała wyróżnienie kategorii B. Serdecznie gratulujemy. Dziękujemy uczniom, którzy zgłosili swoje prace plastyczne do Sejmiku : Marta Bafia 3a, Magdalena Milewska 3a, Żaneta Błaszczyk 3a, Katarzyna Caniboł 1b. Autor : Adrianna Karwowska-Poleszak