Okiem psychologa Wydarzenia

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

10 października to Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Każdy z nas przeżywał w swoim życiu stany obniżonego samopoczucia z powodu nadmiaru obowiązków, nie radzenia sobie z problemami rodzinnymi czy szkolnymi.

Ważne jest, aby w takich sytuacjach umieć zadbać o swoje zdrowie psychiczne. Nie załamywać się, znaleźć czas na relaks, aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu i słońcu, zadbać o nasze relacje z bliskimi, przyjaciółmi (choć to trudne w czasach epidemii), spróbować pozytywnie spojrzeć na świat, co wzmocni zdrowie psychiczne i możliwość rozwiązywania problemów.

Jeżeli pomimo tego zauważycie, że dzieje się  z Wami  coś niepokojącego zwróćcie się o pomoc do fachowców bo każdy problem można rozwiązać i każdą chorobę można leczyć.

Na przeciw wychodzi Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Jastrzębiu Zdroju, która oferuje swój telefon zaufania dla młodzieży czynny 7 dni w tygodniu w godz. od 18:00-22:00       ☎️32 4717878

Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej uruchomiony został bezpłatny punkt konsultacyjny dla rodziców, dzieci i młodzieży, który działa w każdą środę od 13:00-17:00. W punkcie konsultacyjnym pracują pedagodzy, psychologowie i logopedzi,  z którymi rozmowę można odbyć anonimowo i bez wcześniejszego umawiania się na spotkanie.