ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 6 IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO

Święto innowacji w Zespole Szkół nr 6 – Szkolny Festiwal E(x)plory.Zobacz zdjęcie

Święto innowacji w Zespole Szkół nr 6 – Szkolny Festiwal E(x)plory.

5 grudnia 2019 roku odbędzie się już po raz drugi Szkolny Festiwal E(x)plory. Organizatorem wydarzenia jest Zespół Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego przy wsparciu Centrum Kształcenia Zawodowego w Jastrzębiu – Zdroju i współpracy z Fundacją Zaawansowanych Technologii. Głównym partnerem wydarzenia jest firma Hostersi Sp. z o. o.

Zespół Szkół nr  6 jest najbardziej innowacyjną placówką w kraju, która od 2009 roku bierze udział w międzynarodowych konkursach innowacji na całym świecie: w Kanadzie, Malezji, na Tajwanie, w Korei, Rosji, Francji, Wielkiej  Brytanii, Belgii,Czechach, USA – skąd przywieźli już około 100. medali. Jako placówka organizujemy również wojewódzki konkursu Młody Lider Innowacji (wiosna 2020), który jest eliminacją do Olimpiady Innowacji.

Centrum Kształcenia Zawodowego jest placówką również aktywnie uczestniczącą w tworzeniu innowacyjnych projektów, a w ramach festiwalu dodatkowo wspiera poprze organizację warsztatów dla szkół podstawowych.

Fundacja Zaawansowanych Technologii realizuje Program E(x)plory już od 8 lat. Jego celem jest między innymi wsparcie utalentowanej młodzieży w realizacji innowacyjnych projektów naukowych oraz promocja ich osiągnięć na arenie międzynarodowej.

Hostersi Sp. z o. o. już po raz drugi wspierają Szkolny Festiwal E(x)plory. Firma ta specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.

W szkolnym etapie konkursu naukowego E(x)plory weźmie udział około 30 uczestników i 17 projektów, które zostaną ocenione przez powołane specjalnie na tę okazję jury, złożone ze specjalistów reprezentujących świat nauki oraz biznesu. Podczas wydarzenia zostaną wyłonione trzy projekty, które będą prezentowane podczas Regionalnego Etapu Konkursu. Oprócz prezentacji i oceny projektów odbędą się również warsztaty i liczne wykłady naukowe (9:00-12:00). Mamy nadzieję, że Szkolny Festiwal E(x)plory wyłoni kolejnych młodych naukowców z Jastrzębia-Zdroju.

Już od roku 2009 bierzemy udział w międzynarodowych konkursach innowacji na całym świecie: w Kanadzie, Malezji, na Tajwanie, w Korei, Rosji, Francji, Wielkiej  Brytanii, Belgii i Czechach- skąd przywieźliśmy już około 100. medali. Sami też jesteśmy organizatorami wojewódzkiego konkursu Młody Lider Innowacji, który jest eliminacją do Olimpiady Innowacji. Mamy nadzieję, że Szkolny Festiwal E(x)plory wyłoni kolejnych młodych naukowców z Jastrzębia-Zdroju.

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com