Wydarzenia

Święto Patrona Szkoły

12 września społeczność naszej szkoły mogła kolejny raz obchodzić Święto Patrona Szkoły.

„Król Jan III Sobieski – Nasz Hetman i od 1674 roku władca Rzeczpospolitej, obrońca wiary i mecenas sztuki 14 października 2002 roku stał się również Patronem Naszej Szkoły”. To znaczące i doniosłe wydarzenie stało się początkiem pięknej tradycji, jaka rozwija się w naszej szkole. To fundament, na którym budujemy swoje zasady i system wartości.

Podczas uroczystej akademii nastąpiło także ślubowanie klas pierwszych, uczniowie po złożeniu przysięgi stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Zadanie to zostało powierzone klasie 2c , która jak się okazało pokazała swoje „drugie oblicze”- wspaniałych, uzdolnionych artystów.Szczególne podziękowania należą się pani Sabinie Duranek za przygotowanie pięknej prezentacji multimedialnej. Nad całością akademii czuwała pani J. Sosna-Iglikowska.

Jako pierwsze zaprezentowały się laureatki MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU PIOSENKI FRANCUSKIEJ GRAND PRIX EDITH PIAF w Krakowie- Aleksandra Witosz oraz Wiktoria Janecka- opiekun pani Ewa Maduzia

Podczas akademii ,uczniowie klas pierwszych mogli sobie przypomnieć wielkie zasługi króla Jana III Sobieskiego, wysłuchać hymnu szkolnego w wykonaniu Jagody Ślakowskiej z klasy 3b, a także wspaniałej recytacji uczennic klasy 2d: M.Maciejewskiej, D.Majki, A. Kaczówki oraz P.Kuboszek z klasy 2c. Uroczystość poprowadziły uczennice klasy 2c – A. Paplak oraz K.Fojcik. Role króla Jana III Sobieskiego odegrał M.Jaworowski , zaś ukochaną Marysieńkę M. Buduj.

Podziękowania należą się : A.Staniszewskiemu z klasy 2b ( wcielił się w rolę szlachcica,) N. Jagielskiej , J. Janeckiej B. Paraluk, K. Turskiej za piękną scenografię .

Życzenia dla klas pierwszych!

W imieniu całej społeczności szkolnej życzymy Wam samych miłych chwil spędzonych w Zespole Szkół Nr 6 oraz wszelkich sukcesów w zdobywaniu wiedzy i cennych doświadczeń pod czujnym okiem naszego patrona Jana III Sobieskiego.

Uczniowie klasy 2c

tekst: mgr Julia Sosna-Iglikowska