Sport w szkole Wydarzenia

Szkolne zawody w unihokeja

10 lutego w naszej szkole odbyły się szkolne zawody sportowe w unihokeja dziewcząt i chłopców. Organizatorami zawodów byli: pani Paulina Borkowska i pan Jarosław Grycman. W turnieju wzięły udział 4 zespoły żeńskie i 14 zespołów męskich, w sumie 120 uczniów. Dziewczęta grały systemem każdy z każdym. W klasyfikacji końcowej pierwsze miejsce zajął zespół z klasy 3 A, drugie miejsce uczennice z 1 B i trzecie miejsce ex aequo dwa zespoły z klasy I D.
Drużyny męskie były podzielone na 4 grupy, w których mecze rozgrywane były również systemem każdy z każdym. Z każdej z grup do półfinału przechodził zespół zajmujący pierwsze miejsce. I tak do półfinału zakwalifikowały się następujące klasy: 1 B, 3 C, 2 MA pierwszy zespół i klasa 3 TC. W meczach półfinałowych 2 MA wygrała 2 – 0 z 1 B, a 3 C uległa w rzutach karnych zespołowi z 3 TC.
Mecz o 3 miejsce odbył się między uczniami z klasy 1B, a uczniami z klasy 3 C zakończył się wynikiem 0 – 1 dla klasy 3 C. Najważniejsze spotkanie decydujące o 1 miejscu w całym turnieju rozegrał się między klasami 2 MA i 3 TC. Walka była bardzo zacięta i dopiero rzuty karne wyłoniły zwycięzcę turnieju – została nią klasa 3 TC – i tym samym obroniła tytuł z zeszłego roku.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w zawodach i zapraszamy za rok !! 🙂

Tekst i zdjęcia:

Paulina Borkowska