Wydarzenia

Szkolny turniej piłki siatkowej

Dnia 27.02.2014 r. o godzinie 9.00 rozpoczął się turniej piłki siatkowej chłopców i dziewcząt. Turniej ten cieszył się niezwykłym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. Zgłosiło się aż 16 drużyn chłopców oraz 6 drużyn dziewczyn. Każdy zespół składał się z 4 osób.

         W sali gimnastycznej utworzono 3 boiska. Dwa boiska dla rozgrywek drużyn męskich, z wysokością siatki 243cm, oraz jedno boisko dla drużyn żeńskich, gdzie siatka miała wysokość 224cm. Przed każdym meczem zawodnicy mieli kilka minut na rozgrzewkę, po której nastąpił czas walki. Drużyny rozgrywały 1 set do 25 z 2 punktami przewagi, zarówno u chłopców jak i u dziewcząt. Rozgrywki na boiskach toczyły się jeden za drugim. Drużyny oczekające na swą kolej, obserwowały mecze z trybun. Po zaciętej walce nadszedł czas na wyłonienie zwycięzców. I miejsce zajęła klasa 4td- w skład drużyny wchodzili: Szymon Abrachamczyk, Adrian Buchta, Leszek Głogowski oraz Wojtek Prochasek. II miejsce wywalczyła klasa 2tc/skład drugi: Michał Mazurowski, Rafał Kowalczyk, Dominik Karpiński, Bartosz Twaróg oraz miejsce III zdobyła klasa 1ta, którą reprezentowali: Maciej Kulak, Maciej Różacki, Sebastian Woźniak i Seweryn Merta.

Natomiast w turnieju siatkówki dziewcząt I miejsce zdobyła klasa 1c: Marta Slaczałek, Monika Kolarz, Alicja Lazar i Karolina Michalak. II miejsce zajęła klasa 2d, którą reprezentowały: Dominika Sagan, Ewa Sznurek, Karolina Wojak oraz Patrycja Wierzbicka. III miejsce wywalczyły dziewczyny z klasy 1b: Ewa Zasłonka, Renata Zaremba, Hanna Holeksa i Emilia Borek.

         Zwycięzcom gratulujemy. Liczymy również na dobrą wolę nauczycieli, którzy będą takie turnieje organizować coraz częściej i oczywiście na przychylność dyrekcji. Dziękujemy zawodnikom za przybycie na turniej i rozegranie wspaniałych meczy.

Tekst: Patrycja Wierzbicka