ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 6 IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO

Zobacz zdjęcie

Szlachetna Paczka- Nasze Wspólne Wielkie Dzieło

„Nie zatwardzajmy serc, gdy słyszymy krzyk biednych. Starajmy się usłyszeć to wołanie. Starajmy się tak postępować i tak żyć, by nikomu w naszej Ojczyźnie nie brakło dachu nad głową i chleba na stole, by nikt nie czuł się samotny, pozostawiony bez opieki.”
Jan Paweł II

Ta myśl jak co roku przyświecała nam w przygotowaniu naszych Sobieszczakowych Szlachetnych Paczek. Kolejny raz udało się nam wszystkim stanąć na wysokości zadania i sprawić by piękne święta miały dwie wyjątkowe rodziny.
Wspólnie udało nam się nazbierać 45 kartonów darów, bonów, wózek ortopedyczny, oraz 40 zabiegów rehabilitacyjnych.

Was darczyńców jest tak wiele, że naprawdę nie sposób wszystkim podziękować, choć starałyśmy się skrupulatnie zapisywać , pewnie znów będą tacy, których nie udało nam się zarejestrować za co bardzo przepraszamy. Dziękuję z całego serca każdemu z osobna kto w jakikolwiek sposób wsparł naszą zbiórkę. Dzięki Wam ta piękna akcja była możliwa.
Dziękuję ekipie do zadań specjalnych Pani Hani Rychel, Asi Majdzie, Panu Bogdanowi Wichrowi oraz Sandrze Płonce-Duda za przeprowadzenie zbiórki oraz wszystkim pracownikom szkoły, dzięki którym zakup zabiegów rehabilitacyjnych był możliwy.
Dziękuję rodzicom uczniów: Państwu Mandrela , Pawliczek
Szczególnie dziękuję mamie naszego absolwenta Pani Słaboń, która co roku wspiera naszą paczkę i w tym roku również zaangażowała się z wielkim zapałem.
Dziękuję naszym absolwentom: klasie 4tc na czele z Wojtkiem Sobczakiem oraz 4 ma na czele z Adamem Szatkowskim i Krystianem Szmajduchem. Naszej absolwentce Dianie Świst, która była wolontariuszką naszej rodziny. Jesteśmy szczęśliwi, że wśród naszych absolwentów są ludzie o tak wrażliwych i dobrych sercach.

Serdeczne podziękowania dla wyjątkowej klasy 3el, która choć małoliczna zakupiła chodzik ortopedyczny i buty ortopedyczne dla Pani Teresy. Panowie macie wielkie serca!!!

Dziękuję klasie 1am za profesjonale spakowanie paczek.
Dziękuję klasie 3ai za przeniesienie paczek do busa Szlachetnej Paczki.
Dziękuję z całego serca poniższym klasom i ich wychowawcom oraz rodzicom, którzy zaangażowali się w paczkę:
1am, 1in,1me, 1gr,2me,2in,2el,2an,3el,3ib,3ai,3eb,3me,4ib,4in,4el,4an,4me
1b,1c,2d,2c,3a,3b,3c,3d,

Szkoda, że w tym roku nie udało się zaangażować wszystkich klas ale liczymy na was w przyszłym roku:)

Poniżej relacje z wręczenia paczek

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki. Rodzina 1

Pani Teresa nie mogła uwierzyć, że wszystkie paczki są tylko dla niej. Powiedziała, że nigdy dotąd nie otrzymała tak dużej pomocy. Była bardzo zaskoczona. Razem z koleżanką zabrałyśmy się za odpakowywanie pudełek. Większość paczek wypełniły środki czystości oraz żywność. Pani Teresa ze łzami w oczach powiedziała, że to wszystko wystarczy jej na cały następny rok. Najbardziej zadowolona była z nowego wózka, nowych garnków oraz butów ortopedycznych. Są to rzeczy, na które nie mogłaby sobie obecnie pozwolić. Wózek oraz buty okazały się idealnie dopasowane. Na widok nowego kompletu naczyń, pani Teresa poprosiła nas o wyrzucenie starych garnków. Powiedziała, że “teraz będzie gotowała z przyjemnością”. Radości nie było końca. Pani Teresa nie kryła swojego wzruszenia. Nie mogła uwierzyć, że oprócz tylu wniesionych paczek udało uzbierać się jeszcze tak ogromną kwotę na jej zabiegi. Powiedziała, że nie zaśnie z powodu szczęścia jakie ją spotkało.
Co chce przekazać Tobie wolontariusz:
Dziękuje za wspaniałą współpracę. Jestem pod ogromnym wrażeniem organizacji pomocy dla pani Teresy. Przekazane paczki były na najwyższym poziomie. Dla mnie jako wolontariusza Szlachetnej Paczki to zaszczyt współpracować z takimi ludźmi jak Wy. Wszystkim życzę tak zaangażowanych w projekt Darczyńców jak Wy. Jeszcze raz serdecznie dziękuje oraz życzę Zdrowych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.
Co chce powiedzieć od siebie rodzina:
Serdecznie dziękuje za okazaną mi pomoc. Życzę Państwu wszystkiego dobrego oraz Wesołych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki. Rodzina 2

Kiedy przyjechaliśmy do Rodziny zaczęliśmy wnosić paczki na 4 piętro. Mama stała w szoku widząc ile tego jest. W końcu zaczęła płakać ze szczęścia, nie wierzyła że to wszystko dla nich. Gdy ostatnia paczka została wniesiona zaczęło się wielkie rozpakowywanie. Przy każdym kartonie było wiele łez, niedowierzenia oraz radości. Kiedy został otworzono karton z blachami do ciasta mama usiadła i zaniemówiła.. Tata był w takim szoku, że przez cały czas kiedy tam byliśmy nie powiedział ani słowa. Cała Rodzina była bardzo szczęśliwa, że ktoś im tak pomógł.
Co chce przekazać Tobie wolontariusz:
Bardzo dziękuję. Współpraca z Wami to sama przyjemność, proszę podziękować również całej szkole za dobre serce.
Co chce powiedzieć od siebie rodzina:
“Bardzo dziękujemy, pozwolili nam państwo uwierzyć w ludzi, że nie jesteśmy sami i że każdy dzień przynosi coś nowego. Wesołych świąt i zdrowia bo to najważniejsze.”

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com