Wiadomości

Szlachetna Paczka-podziękowania

Kochani uczniowie, absolwenci, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz wszyscy przyjaciele Sobieskiego, a także adepci, rodzice i trenerzy Rybnickiego Klubu Taekwon-do Feniks Arete!!!

Kiedy włączałam nas w tym roku do akcji byłam pełna obaw, że w tym roku może się nie udać, uczniowie siedzą w domach, wszystkim finansowo jest trudniej. Tymczasem Wy pokazaliście, że ta pandemia połączyła nas jeszcze bardzej i z jeszcze większym zaangażowaniem włączyliście się w paczkę:)W tym wyjątkowym ze względu na panującą pandemię roku, udało nam się wspólnymi siłami  coś  niebywałego. Wspólnie  uszczęśliwiliśmy naszą rodzinę 52 kartonami darów oraz bonami na kurtki. Oprócz tego jeszcze kikanaście kartonów żywności i chemii  otrzymały inne rodzinne z paczki.

Poniżej możecie przeczytać relację z wręczenia paczki.

Relacja z dostarczenia paczek

Pani Anna i pani Danuta wzruszone widokiem wolontariuszy niosących paczki nie mogły powstrzymać łez. Po wniesieniu wszystkich paczek obie zgodnie krzyknęły: “Boże Święty! To wszystko dla nas?! Nie trzeba było aż tyle, wystarczyłoby 5 kartoników. Gdzie my to wszystko pomieścimy?”. Po rozpakowaniu pierwszej paczki, w której znajdowała się żywność, pani Danuta powiedziała do córki: “Patrz! Już teraz nie będziemy musiały się zastanawiać, za co zrobimy święta! Nagotujemy tyle, że będziemy mogły jeszcze obdzielić tym sąsiadów!”. Gdy kobiety ujrzały nowe kołdry, poduszki i koce, kolejny raz nie mogły powstrzymać łez: “Patrz mamo! Z takimi kołdrami i kocami zima nam nie straszna!”. Gdy pani Anna ujrzała nową patelnię, ucieszyła się przeogromnie, mówiąc: “No z taką patelnią to mogę startować do Masterchefa! Jeszcze tylko mi fartucha brakuje!”. Śmiechom nie była końca. Gdy połowa paczek została rozpakowana, pani Danuta powiedziała: “My już tyle rozpakowałyśmy, a tu końca nie widać, nam worków braknie na ten papier!”. Gdy w końcu dokopały się do wymarzonych prezentów, jakimi były wyciskarka do soków i nowe radio, pani Anna się zaśmiała: “Patrz mamo! Jednak święty Mikołaj istnieje! Teraz to będziemy mogły słuchać kolęd non stop, nic nam trzeszczeć nie będzie!”. ‘

Słowo od Rodziny

“Chciałybyśmy bardzo, bardzo mocno podziękować za okazaną tak wielką pomoc. Jesteśmy ogromnie wzruszone i poruszone tym, co dostałyśmy. Nie ma takich słów, którymi byłybyśmy w stanie wyrazić wdzięczność za to, co dla nas zrobiliście. To dzięki Wam nasze życie od dzisiaj będzie lepsze, a święta niezapomniane. Niemniej jednak najpiękniejszym prezentem dla nas jest to, że ktoś chciał nam pomóc bezinteresownie, że wyciągnął do nas pomocną dłoń. Chciałybyśmy każdemu złożyć najserdeczniejsze życzenia na nadchodzące święta Bożego Narodzenia: dużo zdrowia, miłości i spokoju oraz szczęśliwego Nowego Roku”.

Słowo od Wolontariusza

Chciałabym serdecznie podziękować każdemu, kto przyczynił się do stworzenia i przygotowania paczki. To jest niesamowite, że w obliczu ludzkiej tragedii ludzie potrafią się tak zjednoczyć w imię lepszego jutra dla kogoś. Jesteście aniołami w ludzkiej skórze. To dzięki Wam ta Rodzina spędzi godnie Święta. To dzięki Wam uwierzą w lepsze jutro i poczują magię Świąt. W związku ze zbliżającymi się Świętami chciałabym Wam wszystkim złożyć serdeczne życzenia: przede wszystkim zdrowia i radości oraz szczęśliwego, lepszego Nowego Roku.

PODZIĘKOWANIA
Zawsze pisząc te podziękowania boję się, że zapominając o kimś sprawię  komuś przykrość. W paczkę zaangażowało się tak wiele osób, że jest trudne spisanie tego wszystkiego, zwłaszcza w tym roku kiedy nie było mnie na miejscu  gdy przynosiliście dary.Więc na początku przepraszam jeśli o kimś zapomniałam, dziękuję Wam za wasze ciche dobro.

Dziękuję z całego serca  wszystkim klasom i ich wychowawcom, które prężnie zadziałały, żeby wspomóc naszą rodzinę:
2Gin,2Pel,1A,1me,3in,3ad,1ai,2Gam,2Pan,2Pme,4me,3me,4ib,2GA,1B,1eg,1pr,2pd,3el

3am,4in,1in,2GB,3c

dziękuję za dary indywidualne z klas: 1a,1in,3in,2me,1me,2pme, 2Pan
rodzicom Mateusza Jani z 4in, oraz Marty Sacewicz z 2Pin
naszym absolwentom z klas 4tc-elektrycy, 4ma-mechatronicy, 3c-mat -fiz

Dziękuję wszystkim wychowawcom, którzy zaangażowali się razem z klasami,dyrekcji, samorządowi uczniowskiemu, wszystkim innym nauczycielom i pracownikom szkoły.

Dziekuję mojej klasie 3am,Eli Kaziuk , abslowentowi Adrianowi Winklerowi oraz Joannie Majdzie za piękne spakowanie paczki, oraz uczniom klasy 4in: Gracjanowi, Kamilowi i Jakubowi za pomoc w dostarczeniu paczki do magazynu.

Moim znajomym z Rybnika Ewie i Danielowi Banaś i Justynie Elias , Małgorzacie Rogowskiej, Teresie Skowron, Monice Szkudlarek.

Adeptom, rodzicom i trenerom wszystkich sekcji z Rybnickiego Klubu Taekwon-do Feniks-Arete.

Szczególne podziękowania dla mojego męża, za udostępnienie auta i przewiezienie darów.

Z całego serca pragnę jeszcze podziękować Pani Teresce Dudek za jej pomoc przy pakowaniu oraz udostępnienie szkoły w sobotę.
Bardzo dziękuję p. Hani Rychel za pomoc w organizacji.

UFF wiem że długo, dziękuję Wam że jesteście i że zawsze można na Was liczyć 🙂

The gallery was not found! The gallery was not found!