SZLACHETNA PACZKA – relacja i podsumowanie

Będzie długo ale myślę, że warto przeczytać:)

W sobotę popołudniu wolontariusze z kilku klas: 3a, 1tf, 3d,3tf, 4tc, 2a pakowali i ozdabiali naszą wspólną szlachetną paczkę. Wspólnie udało nam się zaspokoić wszystkie potrzeby rodziny( niektóre na długi czas). Pracy był ogrom, gdyż wszystkich darów było bardzo dużo udało nam się je upchnąć w 39 kartonach. Zawartość naszej paczki oszacowałam na 3500 zł. Kartony przewieźliśmy w czterech samochodach do magazynu Szlachetnej Paczki pojechali tam z nami Ania z 3D i Maciek z 4tc, na ten czas byliśmy rekordzistami jeśli chodzi o liczbę kartonów i wartość paczki. Było nam miło że wśród wolontariuszy Szlachetnej Paczki było wielu naszych absolwentów. Wieczorem, kiedy wracaliśmy do domu po odwiezieniu naszej paczki czuliśmy się naprawdę spełnieni, z niecierpliwością oczekiwałam relacji naszej wolontariuszki z wręczenia paczki rodzinie.

O 20.30 zadzwonił telefon, który wywołał moje ogromne wzruszenie. Paczki wypełniły cały pokój rodziny. W paczce było wiele zabawek dla każdego z dzieci, a trzyletnia dziewczynka kiedy zobaczyła w paczce zwykłe płatki do mleka złapała je przytuliła i już nie chciała wypuścić z rąk, w kółko powtarzając, że będzie jadła chrupki na talerzu. Dzieci po informacji, że to paczka od Mikołaja stwierdziły, że chyba musiały być najgrzeczniejsze w całym Jastrzębiu. Rodzice powiedzieli, że ta paczka przerosła ich wyobrażenia i jest nam ogromnie wdzięczna za dobroć i serdeczność.

Z tego miejsca pragnę podziękować wszystkim tym, którzy nie pozostali obojętni na mój apel i włączyli się w tą piękną akcję. Tą paczką po raz kolejny pokazaliśmy, że jako cała społeczność szkolna jesteśmy wrażliwi na krzywdę innych i chętnie niesiemy pomoc. Wspólnie z rodzicami, z uczniami, pracownikami szkoły potrafimy zrobić coś wielkiego.

Ogromne podziękowania należą się p. Sandrze Płonka-Duda, która choć od niedawna w naszej szkole już oddała jej serce i robiła wszystko, żeby ta Szlachetna Paczka była tak wspaniała. Dziękuję p. Bogdanowi Wichrowi, który z ogromną determinacją pomagał przy zbiórce pieniędzy wśród pracowników szkoły, p. Lidii Gajdzik za ogromną pomoc przy pakowaniu i przewiezieniu paczki, a także p. Ewie Marcinkiewicz-Kluczniok za osobiste zaangażowanie i ogromne wsparcie paczki darami. Naszej wolontariuszce Żanecie Błaszczyk, która także powiększyła naszą paczkę. Dziękuje wszystkim tym którzy wspomogli naszą zbiórkę.

Dziękuję Samorządowi, który rozpropagował akcję wśród uczniów, wszystkim klasom, które przyłączyły się do akcji oraz wychowawcom, którzy nad tym czuwali.

Podziękowania należą się klasom:

1A,1B,1in,1an,1el,1tb,1mb

2c,2b,2tm,2tf,2tb

3d,3tc,3tb,3tf

4ta,4td,4tc

Dziękuję rodzicom za wpłaty oraz wychowawcom za zorganizowanie zbiórki wśród rodziców: p. Ewa Marcinkiewicz-Kluczniok w klasie 1mb, p. Anna Grześ w klasie 2tm, p.A. Zabadaj w klasie 1b, 1gr-p.Gosia Rolka,ja w klasie 2c.

Szczególnie pragnę podziękować rodzicom p. Słaboń oraz p. Sobel, które osobiście zaangażowały się w akcję przynosząc dary.

Dziękuję właścicielom naszego sklepiku AZYL, który także włączył się w akcję.

Dziękuję też wszystkim nauczycielom, uczniom, rodzicom, osobom które anonimowo przynosiły dary do zaplecza 210 pod moją nieobecność i nie ujęłam ich w podziękowaniu.

Przepraszam tych wszystkich, którzy pomogli a nie wymieniłam was z imienia i nazwiska.

Dziękuję Wam wszystkim za to, że potraficie dostrzegać drugiego człowieka i bezinteresownie nieść pomoc. Poniżej podaję link gdzie będzie można wkrótce przeczytać szczegółową relację z wręczenia naszej paczki, a także wydrukować sobie imienny certyfikat udziału w Szlachetnej Paczce.

www.szlachetnapaczka.pl/panel-uzytkownika/action,login,fid,enc_NDAzOTQw.html

Adrianna Karwowska-Poleszak