Wydarzenia

Szlachetna Paczka-relacja wolontariusza i podziękowania rodziny

Drogi Darczyńco,

Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze!

Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.

Cieszymy się, że uczestniczyłeś w radości obdarowanej rodziny podczas dostarczenia paczki.

Wolontariusz, który opiekował się rodziną (oznaczonej numerem SLA-785-403940), chciał przekazać kilka słów od siebie.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.
W jednym, małym pokoiku wszędzie porozrzucane były kolorowe papiery. 39 paczek nie śniło się nawet najmłodszym członkom rodziny, którzy nie tracąc energii pomagali rodzicom w odkrywaniu ich zawartości. Pani Aneta jest wdzięczna za garnki, a także za patelnie, o których nie wspominała wcześniej. Pan Grzegorz dziękuje za nowe ubrania i telewizor, gdyż obecny jest pożyczony od sąsiadki. Dzieci najbardziej ucieszyły się z zabawek. Kamil od razu zaczął bawić się czerwonym samochodzikiem. Miłoszowi z kolei najbardziej podobał się zabawkowy aparat. Oli podobały się laleczki, lecz wszyscy mogli zauważyć, że najbardziej ucieszyła się z płatków śniadaniowych, które po wyciągnięciu z kartonowego pudła nie wypuszczała z objęć przez najbliższe pół godziny. Jak powtarzała na okrągło przez pewien czas : “Będę jeść płatki z talerza!”. Rodzice zgodnie stwierdzili, że “nie spodziewali się aż tak ogromnej pomocy”.”Ile paczek?! Trzydzieści dziewięć?!” – złapała się za głowę Pani Aneta.
Co chce Państwu przekazać wolontariusz:
Jesteście wielcy! Pomogliście rodzinie w potrzebie, która całą swoją energię wkłada w ciepło domowego ogniska. Ofiarowaliście im rzeczy pierwszego użytku, ale też i takie, które dały rodzinie wielką radość. Prócz rzeczy materialnych daliście im coś więcej. Poświęciliście rodzinie swój czas. Pokazaliście jej, że nawet w trudnych chwilach nie jest sama. To dużo znaczy. Dziękuję za tak wielkie i godne pochwały zaangażowanie. Mam nadzieję, że mimo iż nie byliście obecni przy otwieraniu paczek przez rodzinę i nie widzieliście tej radości, to równie mocno czujecie ją teraz w sobie. Niech niesie się ona aż do Świąt Bożego Narodzenia! Wesołych Świąt! Wy już komuś daliście ten uśmiech. I chyba wiecie komu 🙂
Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:
Rodzina bardzo dziękuje za tak wielki i piękny prezent! Życzy dużo zdrowia, szczęścia i pomyślności w Nowym Roku.

Za zgodą rodziny publikujemy kilka plików dźwiękowych nagranych podczas wręczania paczki.

[sc_embed_player fileurl=”https://zs6sobieski.pl/sounds/chrupki.mp3″]

[sc_embed_player fileurl=”https://zs6sobieski.pl/sounds/chrupki_mikolaj.mp3″]

[sc_embed_player fileurl=”https://zs6sobieski.pl/sounds/milosz.mp3″]