Szlachetna Paczka – relacja

[yendifplayer audio=1]

“Sto lat”:

[yendifplayer audio=2]

Kolejny już raz  wzięliśmy udział  w przygotowaniu Szlachetnej  Paczki. W tym roku wszyscy:  uczniowie, rodzice, absolwenci, pracownicy naszej szkoły, pracownicy CKP połączyliśmy siły w jednym celu- aby pomóc rodzinie pani Alicji, która samotnie wychowuje czwórkę  dzieci. Udało nam się coś niebywałego:) Ilość darów  była  ogromna – 66 paczek w tym pralka i łóżko piętrowe, bony za zakup butów, artykuły gospodarstwa domowego, kołdry, pościel, żywność, chemia i oczywiście upominki da całej rodziny. Dzięki Waszej hojności udało nam się wspomóc jeszcze dwie inne rodziny biorące udział w Szlachetnej Paczce. Nasza rodzina zgodziła się na kontakt z  darczyńcą, więc   w tym roku postanowiliśmy wręczyć dary osobiście.  6 samochodami przewieźliśmy dary do rodziny: ekipa w składzie:  4 uczniów z 4tc i 4 nauczycieli: dwie matematyczki i dwoje wuefistów:) Gdy weszliśmy do mieszkania dzieci nieśmiało się nam przyglądały, a pani Alicja nie spodziewała się takiej ilości prezentów, próbowała kryć wzruszenie ale nie potrafiła powstrzymać łez. Ku naszemu zdziwieniu dzieci najbardziej ucieszyły się z …… płatków śniadaniowych, które niezwłocznie zaczęły pałaszować. Rodzina cieszyła się ze wszystkich rzeczy, ale naprawdę radość sprawiały im nie zabawki ale Dominik   z tych wszystkich rzeczy najbardziej ucieszył się ze zwykłego  ceramicznego kubka z uśmieszkiem- ” Mamo zobacz  jaki kubek dostałem:), o i drugi:)”. Dziewczynki zaczęły przymierzać biżuterię i torebki:) Dominik od razu nałożył na siebie nowy golf, dziewczynki nowe kurtki, nie miało dla nich znaczenia czy rzeczy są używane czy nowe z wszystkiego szczerze się cieszyły i przychodziły  się pochwalić. Paulinka i Dominik  wyciągnęli farby i zaczęli malować obrazki. Po rozpakowaniu paczek dzieci zaczęły sprzątać swoje szafki, aby móc poukładać nowe rzeczy- sprawiało im to dużą radość. Tymczasem ekipa z 4tc : Marcin, Michał, Wojtek i Marek z oddaniem  montowała nowe łóżko piętrowe, a Pan Ptaszny instalował pralkę:)

Dzieci bardzo cieszyły się z nowego łóżka i szybko rozdzieliły kto śpi na “dole” a kto na “górze”. Nawet mała Paulinka powiedziała, że od dziś będzie spała sama, a nie z mamą. Spędziliśmy 4 godziny z rodziną bo tyle trwało rozpakowywanie paczek i montowanie łóżka, Pani Alicja zdążyła zrobić pranie w nowej pralce i poukładać choć część darów w szafkach. Dzieci podziękowały nam  laurkami i bombkami które wiszą na choince przy wejściu do szkoły. Pani Alicja zaprosiła nas na kawę, z pewnością ja odwiedzimy, zauważyliśmy że  nie ma odkurzacza- a to rzecz przy 4 dzieci i ogromnym kartonie płatków do mleka niezbędna, wiec spróbujemy jeszcze zorganizować  dla niej ten odkurzacz.

No i przyszedł czas na podziękowania, mam nadzieję, że dotarliście do tej części tekstu:) (szacuję, że  naszą paczkę tworzyło  około 500 osób). Wartość paczki oszacowałam na 10 000 zł, wszystkie jastrzębskie paczki ( 38 rodzin) zostały   oszacowane na łączną  kwotę 80000zł, wiec myślę, że naprawdę udało nam się zrobić wiele  dla naszej rodziny.

Staraliśmy się w tym roku skrupulatnie zapisywać kto przynosił dary, a i tak wiele  cichaczem   gdzieś je po prostu zostawiało:) więc wybaczcie jeśli kogoś nie wymienię- z całego serca za wszystkie przyniesione dary dziękujemy.

Dziękuję uczniom poniższych klas ich rodzicom i  wychowawcom, którzy zachęcili klasy do udziału w akcji – niektóre organizowały się klasowo,

z  niektórych klas przynosiły dary pojedyncze osoby:

1a 1b 1c 1d 2a 2b 3a 3b 3c 3d

1an 1me 1in 1ib 1el  2an 2el 2gr 2 in 2ma 2mb 3tb 3tm 3tc 3tf 3td 4tc 4td 4te 4tf

Bardzo dziękuję rodzicom, którzy nie pozostali obojętni na moje prośby i  wpłacili pieniążki na  ten cel lub przynieśli dary: Izabela Podeszwa, Aneta Szymańska, Agata Olszewska, Aleksandra  Harasymiuk

Dziękuję pracownikom CKP za zorganizowanie zbiórki.

Dziękuje naszej absolwentce Ewelinie Krzysik, która zorganizowała zbiórkę wśród pracowników Getin banku oraz Żanecie Błaszczyk, która była wolontariuszem naszej rodziny,  absolwentowi Adamowi Boczkowskiemu.

Dziękuję  wszystkim nauczycielom  i pracownikom szkoły za  hojność przy zbiórce pieniędzy i darów, a także ich rodzinom, które włączyły się w akcję. Panu Sylwestrowi Dudzie za pomoc przy przewiezieniu paczek.

Szczególnie chcę podziękować nauczycielom; którzy wsparli mnie  szczególnie w tej akcji: Sandra Płonka-Duda; Paulina Borkowska; Hanna Rychel; Barbara Sowińska, Anna Kamyczek-Owsiak, Adam Ptaszny.

Dziękuję Pani Teresce – za wszystko.

Szefostwu naszego sklepiku Azyl za włączenie się w akcję.

Uczniom klas: 2a, 2b, 3a,3c za pomoc przy pakowaniu i ozdabianiu paczek.

Uczniom klasy 4tc za pomoc przy noszeniu darów i szczególnie dla Michała Pietrzaka, Marcina Reszki, Marka Sordyla i Wojtka Sobczaka za to, że znaleźli czas, aby  w sobotę zawieźć paczki, wynieść starą pralkę i zmontować łóżko- wzorowa postawa panowie:)

Cieszę się że otaczają mnie tak wspaniali ludzie, dzięki którym zorganizowanie takiej akcji jest możliwe, dziękuję za wszystko w imieniu swoim i obdarowanej rodziny.