SZLACHETNA PACZKA SOBIESKIEGO RUSZA!!!

“Najlepszą drogą do odnalezienia samego siebie jest zagubienie się w służeniu innym”.Ghandi

Podobnie jak w ubiegłym roku wybraliśmy rodzinę dla której  wspólnie przygotujemy Szlachetną paczkę. Zachęcamy całą społeczność szkolną do włączenia się w tą piękną akcję. Pokażmy, tak jak w tamtym roku, że wspólnie jesteśmy w stanie zrobić wiele i bezinteresownie dla innych.

Poniżej opis naszej rodziny.

Pani Aneta (34 l.) wraz z mężem Grzegorzem (32 l.) wychowuje wesołą gromadkę dzieci: Miłosza (4 l.), Kamila (3 l.), Aleksandrę(2 l.) oraz najmłodszego Błażeja (3 miesiące).
Niestety najstarsze dzieci (Dawid – 12 l. i Angelika – 10 l.) zostały rozdzielone z rodziną i mieszkają w ośrodku wychowawczym. Dawid ze względu na odległe położenie w innym mieście, odwiedza rodzinę tylko na święta. Angelika jest co weekend. Na co dzień sześcioosobowa rodzina zajmuje jeden pokoik, w którym każde miejsce zagospodarowane jest tak, by było wykorzystane maksymalnie. Rodzina utrzymuje się z renty po ojcu Dawida oraz zasiłków (łącznie 1338 zł). Pan Grzegorz znalazł pracę jako robotnik gospodarczy, lecz jego pensja (1200 zł) nie wystarczy, by wykarmić bliskich. Po odjęciu kosztów utrzymania mieszkania (720 zł.), rodzinie zostaje 303 zł na osobę.
Pani Aneta, mimo problemów z przeszłości, jest bardzo dumna ze swoich dzieci. Twierdzi, że mimo kosztów jakie ponosi, nie zrezygnowałaby z nich za nic w świecie. Najmłodsze dzieci są bardzo przyjacielskie, grzeczne i ułożone. To dla nich para każdego dnia stara się być jeszcze lepszymi rodzicami, a pan Grzegorz znalazł pracę.
Rodzina będzie bardzo wdzięczna za garnki, gdyż nie ma w czym przyrządzać posiłków. Ucieszy się także ze środków czystości oraz żywności.

Wolontariuszem naszej rodziny jest  absolwentka naszej szkoły Żaneta, która zapewnia nas, że rodzina  jest bardzo potrzebująca i  naprawdę warto jej pomóc.

Dlatego prosimy o  włączenie się w tą akcję w jakiejkolwiek formie.

Potrzeby rodziny są spore, więc proszę, aby klasy które chcą się włączyć w przygotowanie  paczki zgłosiły się do p. Karwowskiej –Poleszak w celu ustalenia  formy pomocy.

Dary do szlachetnej paczki proszę przynosić do zaplecza 211.

POTRZEBY RODZINY

ŻYWNOŚĆ TRWAŁA:

Podstawowe produkty żywnościowe: Herbata, Kawa, Ryż, Kasza, Makaron, Mąka, Cukier, Olej, Dżem, Konserwy mięsne, Konserwy rybne, Warzywa w puszkach

Produkty dla niemowląt: Mleko Bebiko 1 + kaszki owocowe dla dzieci, soczki dla dzieci

ŚRODKI CZYSTOŚCI

Potrzebne środki czystości: Proszek do prania, Płyny czyszczące, Szampon, Pasta do zębów, Szczoteczka do zębów, Mydło/żel myjący

Inne: Pampersy (4 kg – 9 kg), chusteczki nawilżające, płyny do kąpieli dla dzieci, papier toaletowy

IV. ODZIEŻ I OBUWIE

Odzież

Lp Płeć Rodzaj (letnie/zimowe/ przejściowe) Kategoria (bluzka, spodnie, kurtka itp.) Rozmiar Sylwetka Uwagi
1 M zimowe kurtka 176 cm , w pasie 90 cm średnia
2 M przejściowe spodnie, bluzy, koszulki,m skarpetki 176 cm , w pasie 90 cm średnia
3 K zimowe kurtka S / 34 bardzo szczupła
4 M zimowe kurtka, 92
5 M zimowe kurtka 92
6 K zimowe kurtka 85 drobna budowa Dla trójki dzieci, rodzina będzie wdzięczna za każdą koszulką, rajstopki dziecięce, bieliznę, skarpetki, dresy, czapki , szaliczki i rękawiczki.

Obuwie

Lp Płeć Rodzaj (letnie / zimowe / przejściowe) Kategoria (klapki, tenisówki, kozaki itp.) Rozmiar Uwagi
1 M zimowe kozaki 43
2 M przejściowe 43
3 K zimowe kozaki 34 – 35
4 K przejściowe trampki 34 – 35
POMOCE SZKOLNE:

Zeszyty, Bloki, Kredki, Farbki, Plastelina, Papier kolorowy, Nożyczki, Klej, Piórnik, Plecak, Przybory do pisania

WYPOSAŻENIE MIESZKANIA:

Kołdra, Koc, Poduszka, Pościel, Ręczniki

Inne: Ściereczki kuchenne

Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego: Garnki, sztućce, szklanki.

SZCZEGÓLNE UPOMINKI:

1.Dla Miłosza i Kamila -samochodzik x2. 2.Aleksandra nigdy w życiu nie miała lalki. 3.Rodzice zawsze marzyli o drobnych kosmetykach (męskie i damskie)

NAJWAŻNIEJSZE POTRZEBY:
Garnki Rodzina nie ma w czym przyrządzać posiłków.
Środki czystości Przy tak dużej ilości dzieci, szybko się zużywają.
Żywność Jej zakup znacznie odciąży rodzinny budżet.