Szlachetna Paczka Sobieszczaków-podsumowanie

Kochani uczniowie,absolwenci, rodzice, rodzice absolwentów, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz wszyscy przyjaciele Sobieskiego!

Kolejny raz wspólnymi siłami udało nam się sprawić, że życie jednej rodziny choć na chwilę stanie się łatwiejsze i piękniejsze.  Uzbieraliśmy 44 kartony kartony darów, w tym lodówka  i wiele bonów na zakup ubrań i butów. Poniżej możecie przeczytać relację z wręczenia paczki.
 Zawsze pisząc te podziękowania boję się, że zapominając o kimś sprawię  przykrość. W paczkę zaangażowało się tak wiele osób, że jest trudne spisanie tego wszystkiego. Więc na początku przepraszam jeśli o kimś zapomniałam, dziękuję Wam za wasze ciche dobro. Dziękuję z całego serca  wszystkim klasom i im wychowawcom, które prężnie zadziałały żeby wspomóc naszą rodzinę:
2am,4el,1geg,1Pin, 1Pme,1Gin,1Gam,1PD,2b, 3ib,4ai,3d,3gb,3in,4me,4in,3me,3b,4eb,1gb,2gr,2ad

dziękuję za dary indywidualne z klas: 3c,1Pin,2am,2c,2in,
mamie naszego absolwenta Pani Słaboń, która od początku zawsze wspiera nas w paczce,
naszym absolwentom z klas 4tc, 4ma, 3a
Firmie Hostersi z Rybnika
Moim znajomym z Rybnika Ewie Banaś i Justynie Elias , Małgorzacie Rogowskiej

Dziękuję wszystkim wychowawcom, którzy zaangażowali się razem z klasami.
Dziekuję mojej klasie 2am za piękne spakowanie paczki, oraz uczniom klasy 4el: Wojtkowi, Jarkowi, Bartoszowi za pomoc w dostarczeniu paczki do magazynu.
Szczególne podziękowania dla naszego absolwenta Adriana Litwińczuka  za przewiezienie paczki do magazynu.
Bardzo dziękuję p. Bogdanowi Wichrowi, p. Joannie Majdzie, p. Sandrze Płonka-Duda oraz p. Hani Rychel za pomoc w organizacji.

RELACJA Z WRĘCZENIA PACZKI
Dziękujemy, że pomagasz osobom, którym zabrakło szczęścia.

Zapraszamy do przeczytania wrażeń Rodziny (Pani Anna z rodziną) i Wolontariusza z Weekendu Cudów, w trakcie którego Twoja paczka dotarła do Rodziny.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki

Wizyta u rodziny Pani Anny poprzedzona była telefonem z informacją, że będziemy na miejscu do pół godziny. Niestety już wcześniej wiedziałam, że chłopców nie będzie w domu, ponieważ pojechali na kilkudniową wycieczkę szkolną.
Rodzina Pani Anny pierwszy raz była zgłoszona do Szlachetnej Paczki i sądząc po reakcji, zupełnie nie spodziewała się takiego ogromu paczek- prezentów o tak wielkiej wartości.
Panowie, którzy pomagali przy wznoszeniu lodówki, pomogli też umieścić ją w kuchni.
Pani Anna przez cały czas stała przed drzwiami mieszkania i- na co dzień blada, tym razem miała mocne wypieki na twarzy. Pan Adam wydawał się równie zaskoczony. Z niedowierzaniem patrzyli na wolontariuszy wnoszących coraz to nowe paczki, które piętrzyły się w niewielkim pokoiku. Najwięcej radości rodzinie sprawiły bony, dzięki którym będą mogli kupić prezenty świąteczne o jakich zawsze marzyli. Pani Anna zaniemówiła na widok lodówki, dzięki której żywność będzie mogła być przechowywana w końcu w odpowiedni sposób.

Słowo od Rodziny

Rodzina przekazuje gorące podziękowania za tak hojną paczkę, podkreślając, że nie spodziewali się tak wspaniałych prezentów.
Chłopcy wykonali dla Darczyńcy upominek z masy plastycznej, który postaram się Pani niezwłocznie przekazać.

Słowo od Wolontariusza

Chcę Pani serdecznie podziękować za współpracę, zaangażowanie, za wspaniale zorganizowaną paczkę, wspaniałe prezenty dla Rodziny.
Widok emocji, wzruszenia i niedowierzania Rodziny podczas wręczania prezentów, na długo pozostanie w mojej pamięci.
Życzę Pani i wszystkim osobom zaangażowanym w tworzenie paczki samych dobrych chwil podczas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Niech niesione dobro idzie w świat!

Dziękujemy, że towarzyszysz nam w niesieniu pomocy najbardziej potrzebującym. Tylko razem możemy sprawić, że poruszających historii, jak te opisane w Raporcie o Biedzie 2019, będzie tylko mniej.

Dobrze, że jesteś!
Zespół SZLACHETNEJ PACZKI